• facebook
 • rss
 • Wolontariusze ŚDM opanowali centrum Opola

  ana

  dodane 15.06.2016 21:23

  Przekonywali, że najważniejsze jest spotkanie.

  Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży na placu przed Dworcem Głównym w Opolu, na placu Wolności oraz przed CH Solaris zorganizowali w środowe popołudnie akcję „flash mob”. Polegała ona na tym, że młodzież przyszła w te miejsca z różnych kierunków, a na umówiony sygnał najpierw w oddaleniu od siebie zastygła w bezruchu na ponad minutę, zwracając tym uwagę przechodniów. A później wspólnie odśpiewała fragment hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.

  Młodzi mieli ze sobą flagi Światowych Dni Młodzieży i dwa transparenty. Jeden z hasłem: „Spotkanie jest najważniejsze”, a drugi zachęcający: „Zostań wolontariuszem – botafe.pl”.

  Część z wolontariuszy miała na policzkach wymalowane flagi państw, z których młodzi pielgrzymi podczas Dni w Diecezjach przyjadą na Opolszczyznę.

  – Przez dzisiejsze wydarzenia chcemy pokazać ludziom, że młodzież robi raban, do którego zachęcał ją papież Franciszek. Chcemy też pokazać, że młodzież nie boi się wyjechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży – podkreśla Radzimir Burzyński z opolskiego Centrum ŚDM.

  Wszystko działo się po to, by zwrócić uwagę opolan na zbliżające się Dni w Diecezjach oraz by zachęcić młodych do wolontariatu. Na dzień dzisiejszy potrzeba jeszcze około 80 wolontariuszy młodszych (w wieku od 15 do 18 lat), którzy w stolicy diecezji pomogą w organizacji Dnia Poznania (21 lipca) i Dnia Wspólnoty (23 lipca).

  Szczegóły na stronie botafe.pl.

  Przeczytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół