• facebook
 • rss
 • W Biskupicach są młodzi z Opolszczyzny

  Anna Kwaśnicka

  dodane 27.07.2016 19:34

  Jeszcze kilka dni temu gościli pielgrzymów, dziś sami są pielgrzymami.

  W parafii św. Marcina w Biskupicach k. Wieliczki gości kilka grup z diecezji opolskiej. M.in. pielgrzymi z Nysy wraz z ks. Sławomirem Krawczykiem, z Popielowa z ks. Danielem Nowakiem, z parafii św. Karola Boromeusza w Opolu z ks. Mateuszem Podkówką, z Ujazdu z ks. Tomaszem Wieliczko, z Czarnowąs z ks. Michałem Krupą, z parafii św. Jacka w Opolu z ks. Krzysztofem Drzewieckim, z Dobrzenia Wielkiego z ks. Kamilem Banią, a także młodzież skupiona przy siostrach szkolnych de Notre Dame.

  Parafianie wraz ze swoim proboszczem ks. Andrzejem Dudą przyjęli gości z otwartymi sercami. Zapewnili im noclegi częściowo u rodzin, a częściowo na sali gimnastycznej, gdzie niezapomnianą przygodą są kąpiele pod prysznicami ustawionymi w namiocie koło sali.

  - Nasi gospodarze zapewnili nam też dojazd do Wieliczki na dworzec, skąd mamy bezpośrednie połączenie do Krakowa. Pod tym względem są do naszej dyspozycji bez względu na porę, o której udaje nam się wrócić. Wiemy, że robią to we własnym zakresie, sami za to płacąc. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni - podkreśla s. Weronika Bednarz SSND.

  - Mieszkamy w 10 osób u jednej rodziny. Od pierwszych chwil odczuwamy otwartość i życzliwość naszych gospodarzy - mówią Kasia i Karolina z Nysy. - Teraz role się odwróciły. Jeszcze nie tak dawno, bo podczas Dni w Diecezjach, to my gościliśmy pielgrzymów u siebie, a teraz sami staliśmy się pielgrzymami - mówi Daria z Popielowa.

  W Biskupicach atmosfera jest radosna i pełna energii pomimo krótkich nocy.

  - Wczoraj po Mszy św. otwierającej ŚDM bardzo długo wracaliśmy do domów. Okazało się, że dworzec w Krakowie nie był w stanie obsłużyć tak wielkiej grupy pielgrzymów - wyjaśnia ks. Michał Krupa.

  Dziś liczą na spokojniejszy powrót na noclegi, gdyż na Festiwalu Młodych bawią się w Gdowie, dokąd dojechali autobusami podstawionymi przy straży pożarnej w Biskupicach.

  - Trudnością jest też dla nas realizacja talonów żywieniowych. W Biskupicach nie mamy możliwości, by to zrobić, a w Krakowie są ogromne kolejki - dopowiada młodzież.

  Dziś dwie grupy przezornie skorzystały z życzliwości mieszkańców Biskupic, którzy zorganizowali im obiad z pakietu pielgrzyma i zaserwowali go tuż po przedpołudniowej Mszy św., którą odprawił abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego KEP.

  Wcześniej abp Jędraszewski wygłosił katechezę nt. „To jest czas miłosierdzia”.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół