• facebook
 • rss
 • Kocham cię, Polsko!

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 01.08.2016 03:01

  Tak z błyskiem w oczach podsumowuje udział w ŚDM Mauricio Meneses, pochodzący z Kolumbii.

  Młodzi byli gotowi i do tańca i do różańca...   Młodzi byli gotowi i do tańca i do różańca... Karina Grytz-Jurkowska / Foto Gość - Tu jest fantastycznie! - wołał zachwycony Mauricio Meneses, pochodzący z Kolumbii, obecnie będący w seminarium duchownym w Holandii.

  Dziś pakuje się już do domu, ale swoją miłość do Polski, w której gościł po raz pierwszy, zabierze ze sobą.

  Przyjeżdżając, nie znał ani angielskiego, ani niemieckiego, ale po kilku dniach bez problemu mówił już „dzień dobry”, „dziękuję” i przede wszystkim „kocham Cię Polsko”.

  Tego akurat nauczył go jeden z wolontariuszy. A on "podał to dalej", ucząc całą prudnicką grupę, złożoną z Libańczyków  i Holendrów, a później następnych w Krakowie. Jak? Powtarzając ten okrzyk po każdym tańcu, piosence albo i bez powodu.

  Młody Kolumbijczyk cieszył się z przyjazdu do rodzinnego kraju Jana Pawła II i z udziału w ŚDM. We wspólnym śpiewaniu nieznajomość polskiego zupełnie nie była przeszkodą.   We wspólnym śpiewaniu nieznajomość polskiego zupełnie nie była przeszkodą. Karina Grytz-Jurkowska / Foto Gość Jego żywiołowo okazywany zachwyt wzmagał się zresztą z każdym kolejnym dniem.

  Prudnik, gdzie mieszkał podczas Dni w Diecezji, pozostawił w nim niezapomniane wrażenie. Tam nauczył się pierwszych słów po polsku, poloneza, belgijki i wielu innych tańców, w których szybko był prowodyrem. Tam specjalnie dla niego seniorzy śpiewali drugi raz Barkę.

  Oni także z pewnością zapamiętają radosnego i pełnego energii południowca, dla którego bariera językowa nie istniała.

  - Ja jestem szczęśliwy z tymi ludźmi, a oni ze mną też - uśmiecha się. I podsumowuje: - Przyjechałem po to, by spotkać się z innymi, celebrować z nimi to wielkie święto młodych i pogłębiać swoją wiarę. Pobyt tu był dla mnie wzruszający i radosny. Dobrze było tu być.

  Fotogaleria ze spotkania w Prudniku-Lesie w czasie Dni w Diecezjach. Relację z tego wydarzenia zamieszczamy w Opolskim Gościu nr 31/2016.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół