• facebook
 • rss
 • Najpiękniejsze ogrody regionu

  umwo/k

  dodane 03.10.2016 09:47

  Rozstrzygnięto konkurs "Opolskie kwitnące".

  Podczas targów miodu w Muzeum Wsi Opolskiej rozstrzygnięto konkurs, którego celem było wyłonienie najładniej ukwieconych i zadbanych posesji prywatnych oraz terenów i obiektów publicznych w regionie.

  Konkurs obejmował kategorie: „obiekt prywatny” oraz „obiekt dostępny”. Do konkursu zgłoszono ich w sumie prawie 30. - Natura nie stworzyła nic piękniejszego od kwiatów, jesteście więc laureatami najpiękniejszego konkursu – powiedział do laureatów wicemarszałek Stanisław Rakoczy, wręczając nagrody .

  Przewodnicząca jury Jolanta Kawecka podkreśliła, że komisja oceniająca zwracała szczególną uwagę na bogactwo środowiska przyrodniczego, sprzyjające życiu owadów, a zwłaszcza trzmieli - bo konkurs był organizowany w ramach projektu unijnego związanego z ochroną trzmiela.

  W konkursie „Opolskie kwitnące” na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie województwa opolskiego, mogli wziąć udział mieszkańcy, właściciele ogrodów prywatnych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. Oto lista laureatów:

  Obiekt prywatny

  I miejsce – Ogród państwa Ceda (Miejsce Odrzańskie) – za wyjątkowo duży nakład pracy w trudnym terenie i widoczny efekt bioróżnorodności.
  II miejsce – Ogród państwa Mieczkowskich (Przecza) – za różnorodne zagospodarowanie dużej przestrzeni i stworzenie wielofunkcyjnego ogrodu.
  III miejsce – Ogród państwa Puławskich (Zagwiździe) – za staranność, wielobarwność i bioróżnorodność w klasycznym, dobrze utrzymanym ogrodzie.
  Wyróżnienia:
  Ogród państwa Bienieckich „Chata Bieńków” (Krasiejów) – za zachowanie leśnego charakteru ogrodu przy intensywnym charakterze ukwiecania.
  Ogród państwa Pasoń (Górki) – za wieloletnią pasję i wysoki poziom ukwiecania na przestrzeni lat
  Ogród państwa Suchińskich (Brożec) – za zaangażowanie trzech pokoleń w prace w wielokwiatowym ogrodzie.
  Ogród państwa Chmielewskich (Kamienna) – za dbałość o przekazywanie zasad bioróżnorodności młodemu pokoleniu.
  Gospodarstwo agroturystyczne "Uroczysko" w Dylakach - I miejsce w kategorii "obiekt dostępny"   Gospodarstwo agroturystyczne "Uroczysko" w Dylakach - I miejsce w kategorii "obiekt dostępny" UMWO

  Obiekt dostępny

  I miejsce – Gospodarstwo agroturystyczne „Uroczysko” w Dylakach za promowanie ekologicznej strony bioróżnorodności z umiejętnym zachowaniem ginących gatunków roślin.
  II miejsce – Publiczne Przedszkole im. Św. Franciszka z Asyżu w Naroku za edukację młodego pokolenia; przekazywanie idei bioróżnorodności zarówno w teorii jak i praktyce.
  III miejsce – Plac rekreacyjno-sportowy w Murowie za upowszechnianie idei bioróżnorodności wśród społeczności lokalnej i umiejętne zaangażowanie do pracy na rzecz ukwiecania dużej ilości osób.

  Laureaci otrzymali bony na zakup narzędzi i materiałów ogrodniczych (I miejsce – 3000 zł, II miejsce – 2000 zł, III miejsce – 1000 zł, wyróżnienia – po 300 zł).
  Była to siódma edycja konkursu, tym razem realizowana w ramach projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół