• facebook
 • rss
 • Gala zwycięzców

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 06.10.2016 16:56

  Laureaci 23. Opolskiego Plebiscytu "Najlepsi z najlepszych" dziś odebrali nagrody.

  Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych"   Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych" Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Prócz statuetek, dyplomów i maskotek emocjonującym wyróżnieniem był uścisk dłoni olimpijskiej medalistki, Barbary Niewiedział i wysłuchanie fanfar na swoją cześć. Uhonorowani zostali zarówno sami zawodnicy, jak i ich wychowawcy.

  Tegoroczna gali odbyła się 6 października w Gogolinie.

  - To ogromne wyróżnienie móc gościć tutaj tak niezwykłych sportowców, bo to nie tylko najlepsi z najlepszych, ale też ludzie, od których możemy się uczyć hartu ducha, woli walki, zwyciężania, ale też godzenia się z porażką - bo oni nie przegrywają - witał uczestników Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina i współorganizator.

  Na scenie stanęli laureaci olimpiad specjalnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, w tym Nyskiego Klubu Sportowo-Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących Atut.

  - Bierzemy udział we wszystkich możliwych zawodach. Wychodzi nam raz lepiej raz gorzej, ale mamy na koncie I-III miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. Ta gala jest dla mnie motywacją do trenowania i kolejnych startów - przyznaje koszykarz, Mirosław Witek, reprezentant SOSW w Głogówku. Jego idolem jest oczywiście Marcin Gortat.

  Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych"   Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych" Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Szczególne laury otrzymali sportowcy, którzy odznaczyli się świetnymi wynikami na arenie międzynarodowej. W tej kategorii nagrodzeni zostali: lekkoatletka, złota medalistka olimpijska Barbara Niewiedział, badmintoniści: Maria Bartusz i Bartłomiej Mróz, kajakarz Tomasz Moździerski i kolarz Robert Kobylański.

  - Myślę, że milej wręczać te statuetki, niż je przyjmować, choć oczywiście też cieszę się, że zostałam obsypana wręcz tymi nagrodami i prezentami. Wiem po sobie, bo też stawałam kilkakrotnie na scenie jako laureatka tego plebiscytu, jak to jest, gdy ktoś znany i słynny wręcza nagrody, ściska dłoń - uśmiecha się Barbara Niewiedział.

  A choć wrażenia i emocje po zdobyciu trzeciego złotego medalu igrzysk paraolimpijskich są w niej jeszcze świeże, przyznaje, że już zaczyna kolejne treningi przed Mistrzostwami Europy. Młodym adeptom różnych dyscyplin życzy siły, wytrwałości i zacięcia, zawziętości tak potrzebnej, by osiągnąć sukces i nie przejmować się porażkami.

  Więcej zdjęć wkrótce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół