• facebook
 • rss
 • Wrócili ze Srebrnymi Kamertonami

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 25.10.2016 21:05

  Chóry młodzieżowe z Głubczyc i Głuchołaz godnie reprezentują Opolszczyznę w Bydgoszczy i Wrocławiu.

  Capricolium na scenie, podczas występu...   Capricolium na scenie, podczas występu... Szymon Wiktor Srebro obie formacje przywiozły z Bydgoszczy, gdzie odbył się finał XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.

  Chór „Capricolium” działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, od dwóch lat dyryguje nim dawny chórzysta - Adam Dziurowski. Śpiewają w nim jednak uczniowie prawie wszystkich ponadpodstawowych szkół z Głuchołaz, a także uczniowie pochodzący z tej miejscowości, a uczący się na przykład w nyskich szkołach.

  - Miło było wrócić po kilku latach jako dyrygent, choć przez to z większą odpowiedzialnością. Cieszę się, że im się to podoba, że chcą śpiewać – podkreśla dyrygent z Głuchołaz.

  Chór „Cantabile” przy Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Głubczycach, dyrygentem jest w nim Ewa Maleńczyk. Formacja działa od dwóch lat.

  W oczekiwaniu na wyniki konkursu w Bydgoszczy...   W oczekiwaniu na wyniki konkursu w Bydgoszczy... Szymon Wiktor W repertuarze obu formacji były utwory sakralne i świeckie z różnych epok, zgodnie z wymogami głównie polskich kompozytorów. Miał on być jak najbardziej urozmaicony, by pokazać jak najlepiej możliwości chórów.

  Dla członków „Capricolium” największą niespodzianką i nagrodą było jednak gorące powitanie, jakie zgotowano im po powrocie, mimo że była to godz. 1. w nocy.

  - Chcemy bardzo podziękować naszemu burmistrzowi, Stowarzyszeniu Wspierającemu Inicjatywy Chóru "Capricolium” i Janowi Dolnemu, poprzedniemu dyrygentowi, który przez osiemnaście lat prowadził nas i teraz też służy radą, oraz naszym rodzicom za cierpliwość, ale też za wspaniałe powitanie – podkreśla Adam Dziurowski ze swoimi podopiecznymi.

  Były bowiem fajerwerki, wiwaty, odśpiewane Sto lat i uściski rąk. Chórzyści odwzajemnili się śpiewem.

  Dziś połączone chóry są w drodze do Wrocławia, gdzie jadą na ogólnopolski finał „Śpiewającej Polski” - jako jeden z 9 chórów z całej Polski. Koncert ten odbędzie się w czwartek o godzinie 19 w Narodowym Forum Muzyki.

  A tutaj próbka tego, co zaprezentowali podczas wcześniejszych etapów "Śpiewającej Polski".

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół