• facebook
 • rss
 • Słoneczny kalendarz i pole żonkili

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 27.10.2016 19:42

  Raciborskie Hospicjum im. św. Józefa wpierane jest przez uczniów podstawówki w Ocicach.

  W czwartkowe przedpołudnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu-Ocicach odbył się apel pod hasłem „Pola Nadziei - Tu rozkwita dobro”.

  Podczas krótkiej uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy przygotowali dla hospicjum prace plastyczne i literackie. Z kolei po apelu szóstoklasiści wyszli przed szkołę, by wspólnie z nauczycielami i pracownikami hospicjum zasadzić Pole Nadziei.

  - Dzieciom wystarczy podpowiedzieć, jak mogą zrobić coś dobrego i one bardzo chętnie to robią - podkreśla Krystyna Wolnik z Hospicjum św. Józefa. - Ich piękne prace konkursowe „Słońce jest w każdym człowieku” w ubiegłym roku pomagały nam w zbieraniu funduszy na zakup potrzebnego sprzętu, a obecnie zdobią wyjątkowy kalendarz - dopowiada.

  Na wspomniany konkurs najwięcej prac wpłynęło z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Szkoła w Raciborzu-Ocicach zgłosiła aż 10 prac plastycznych i 7 literackich. Znalazły się one w świeżo wydanym kalendarzu ściennym na 2017 rok, który powstał dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i darowiznom od sponsorów. Dzisiaj uczniom, którzy się zaangażowali w to dzieło, osobiście podziękowali pracownicy hospicjum.

  - Tyle słońca jest w tej szkole. Tu dobro rozkwita. Cieszę się, że macie takie dobre serduszka - Krystyna Wolnik zwróciła się do uczniów. Wyjaśniała, że dzięki ich zaangażowani zakupione zostały między innymi pulsometry i torby pielęgniarskie. - Nasi pacjenci byli bardzo szczęśliwi, że dzieci coś dla nich narysowały - dopowiadała.

  Z kolei szóstoklasiści otrzymali nie lada zadanie zasadzenia i opiekowania się poletkiem 120 żonkili. Kwiaty, które na wiosnę zakwitną na Polu Nadziei, zostaną ścięte i rozdane darczyńcom wspierającym działalność raciborskiego hospicjum domowego, które każdego miesiąca otacza profesjonalną opieką pielęgniarską, lekarską, psychologiczną i duchową od 25 do 30 pacjentów.

  Pierwszą sadzonkę zasadził dyrektor szkoły Andrzej Skurk   Pierwszą sadzonkę zasadził dyrektor szkoły Andrzej Skurk Anna Kwaśnicka /Foto Gość

  Zasadzone w Ocicach poletko to już drugie raciborskie Pole Nadziei. Pierwsze w ubiegłym roku powstało przy Zespole Szkół Specjalnych. Tam nie tylko zakwitły żonkile, ale też uczniowie przygotowali wiele kwiatów z papieru, które następnie trafiały w ręce darczyńców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół