• facebook
 • rss
 • Zacząć od siebie

  Anna Kwaśnicka

  |

  Gość Opolski 47/2016

  dodane 17.11.2016 00:00

  Biskup Andrzej Czaja podkreśla, że Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana to dopiero początek dzieła wywyższenia Jezusa we wszelkich wymiarach naszego życia.

  Owoce będą zależne od tego, na ile konsekwentnie podejmiemy zawarte w Akcie przyrzeczenia i wynikające z niego zadania – tłumaczył bp Andrzej Czaja na spotkaniu w opolskim Klubie Inteligencji Katolickiej.

  Biskup opolski, który jest przewodniczącym Komisji Nauki Wiary KEP i przewodniczącym Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, od 2010 roku czynnie uczestniczył w dialogu i pracach prowadzących do ogólnopolskiej proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. W Klubie Inteligencji Katolickiej wyjaśniał genezę Jubileuszowego Aktu, a także jego teologiczny sens. Podkreślał, że nie jest to intronizacja Jezusa, nie jest to uznanie Jezusa za Króla ani nie jest to ogłoszenie Jezusa Królem Polski. – Nie możemy być naiwni, że sama proklamacja Jubileuszowego Aktu dokona cudownej przemiany naszych serc i rodzin, że będzie od razu lepiej w naszej ojczyźnie, że wszyscy odtąd będą uczciwi i prawi. Jeśli jednak tego Aktu dokonamy z wiarą i czystym sercem, to w naszych staraniach o żywą więź z Bogiem pojawi się nowa jakość, w której Pan Bóg z pewnością dostrzeże wyraz dobrej woli i zaangażowanej wiary. Dlatego można żywić nadzieję, że temu dziełu pobłogosławi, co jest zawsze źródłem naszego duchowego rozwoju i wzrostu – tłumaczył bp Czaja. Podkreślał też, że treść Aktu niesie zobowiązanie do podjęcia solidnej pracy nad sobą celem odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem. – Proklamacja Jubileuszowego Aktu jedynie inicjuje dzieło i wzywa nas do podjęcia dzieła wywyższenia Jezusa we wszelkich wymiarach naszego życia. Każdy powinien zacząć od siebie, od rachunku sumienia i podjęcia takiego trudu nawrócenia, którego skutkiem będzie całkowity zwrot ku Bogu, ku Chrystusowi. Wtedy ów szczególny rok podwójnego jubileuszu: Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski nie będzie tylko odnotowany w annałach – mówił.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół