• facebook
 • rss
 • Zaprośmy Jezusa w nasze życie

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 21.11.2016 04:41

  Jak we wszystkich kościołach diecezji opolskiej, w opolskiej katedrze biskupi, kapłani oraz wierni uroczyście przyjęli Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

  Odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana nastąpiło przed Najświętszym Sakramentem   Odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana nastąpiło przed Najświętszym Sakramentem Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Biskup Andrzej Czaja, wspominając papieża Franciszka i zamknięcie przez niego kilka godzin wcześniej Bramy Miłosierdzia, powiedział: – My też ten Rok w naszym Kościele lokalnym, opolskim tą Najświętszą Liturgią chcemy zamknąć. To nie znaczy jednak, że odtąd nie będzie miłosierdzia. (...) W czas tej świętej liturgii będziemy dziękować za wszelkie dary Bożego Miłosierdzia tak obficie rozlewane na nas.

  Kropiąc wiernych wodą święconą na początku Eucharystii, opolski ordynariusz dodał:

  – Rocznica 1050 lat od chrztu Polski skłania nas, by wielokroć dziękować za łaskę chrztu, dziecięctwa Bożego. Jednocześnie będziemy prosić, abyśmy umieli rozwijać to życie dane na chrzcie i otworzyć się na Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, by oddać Mu jak najgłębszy pokłon i przyjąć Go z jeszcze większą gorliwością za Króla i Pana.

  Katedra wypełniła się szafarzami i osobami konsekrowanymi.   Katedra wypełniła się szafarzami i osobami konsekrowanymi. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Wspominając o oczekiwaniach w Roku Miłosierdzia i wykorzystaniu szans do czynienia dobra, przekładania złożonych przyrzeczeń mówił zebranym w katedrze szafarzom, kapłanom i osobom konsekrowanym, jak bardzo na nich liczy. – Nie wystarczy odczytanie proklamacji, nawet nabożnie odmówienie jej, jeśli nie podejmiemy dzieła, które wpisane jest w ten akt, jeśli nie podejmiemy tych zobowiązań. On stanowi szansę obudzenia naszej wiary – wołał.

  Mszę poprzedziło odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez szafarzy, którzy przyjechali do katedry na swój doroczny dzień skupienia oraz innych, licznie zgromadzonych wiernych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół