• facebook
 • rss
 • Blask dziecięcych oczu za świece

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 09.02.2017 17:10

  Dla kupujących płomień na wigilijnym stole, a dla uczestników projektów charytatywnych radość.

  Ponad 85 tys. świec udało się sprzedać podczas 23. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Opolskiej podsumowała już ubiegłoroczną, przedświąteczną akcję.

  A jest się z czego cieszyć – 85 tys. świec, to o cztery i pół tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. Ze sprzedaży uzyskano tym razem 354.714 złotych.

  Rok temu grupa młodych z Kędzierzyna-Koźla ze swoim proboszczem, przy wsparciu z WDPD spędziła kilka dni w Pokrzywnej.   Rok temu grupa młodych z Kędzierzyna-Koźla ze swoim proboszczem, przy wsparciu z WDPD spędziła kilka dni w Pokrzywnej. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dochód ten podzielony zostanie na 3 części:

  - 10 groszy z każdej świecy (w sumie 8.500 zł) trafi za pośrednictwem Caritas Polska na projekty pomocowe dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. 50 groszy z każdej świecy tj. kwota 42.500 zł pozostanie w parafiach, gdzie zostanie wykorzystana przez Parafialne Zespoły Caritas na pomoc dzieciom w parafiach. A kwota 303.714 zł. zostanie rozdysponowana w ramach konkursu na projekty pomocowe dla dzieci, które organizować będą Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej – tłumaczy ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy nabyli wigilijne świece Caritas bądź przyczynili się do ich rozprowadzania.

  Konkurs ogłoszony zostanie w marcu 2017 roku na stronie internetowej: www.caritas.diecezja.opole.pl. Tak jak w ubiegłych latach ma on na celu rozwijanie wyobraźni miłosierdzia, pogłębianie ducha wspólnoty parafialnej oraz objęcie pomocą jak największej liczby uczestników. Rok temu zrealizowano dzięki temu ponad 20 różnych pomysłów.

  W Wigilijne Dzieło razem z katolicką Caritas angażuje się też prawosławna Eleos i protestancka Diakonia.   W Wigilijne Dzieło razem z katolicką Caritas angażuje się też prawosławna Eleos i protestancka Diakonia. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół