• facebook
 • rss
 • Radość bycia z Jezusem

  ks. Tomasz Horak

  dodane 26.02.2017 20:56

  W dwóch turach, w piątek i sobotę, w Opolu na swoim dniu skupienia spotkali się księża naszej diecezji.

  Na dzień skupienia przyjechali księża z różnych stron diecezji   Na dzień skupienia przyjechali księża z różnych stron diecezji ks. Tomasz Horak /Foto Gość Na kilkugodzinnym spotkaniu w seminarium dla księży naszej diecezji dominowała tematyka misyjna i radość. Misje – bo takie jest hasło tegorocznego programu duszpasterskiego: "Idźcie i głoście!".

  Przewodnikiem dnia był biskup Antoni Reimann z Boliwii. Niby z daleka, a przecież z bliska, bo pochodzi z Kadłuba Turawskiego. Franciszkański habit, krzyż św. Damiana i franciszkańska w nim dusza. Na zdjęciach łatwo rozpoznawalny.

  Czas modlitwy adoracyjnej i brewiarzowej księża spędzili w kościele akademickim. To była radość bycia z Jezusem. Radość poważna i głęboka.

  Potem była radość w formie inna, ale w istocie płynąca z tego samego źródła – z nami jest Jezus, my wokół Niego i dla Niego. Była to radość może nie karnawałowa, ale pączki (i nie tylko) były. Przede wszystkim okazja do braterskiego spotkania. Z wielu zdjęć prezentowanej galerii ta radość przebija. Usługiwali klerycy naszego seminarium. Ale także siostry Samuela i Maksymiliana (zakonne i rodzone zarazem) misjonarki z Krasnojarska na Syberii. Mały ten Boży świat. Ale wielki!

  Bp Antoni Reimann opowiadał o radości bycia z Jezusem   Bp Antoni Reimann opowiadał o radości bycia z Jezusem ks. Tomasz Horak /Foto Gość Trzecia część formacyjnego spotkania to wykład w auli wydziałowej. W przejściu księża do koszyczka złożyli swój datek - tym razem na cele misyjne.

  Jako pierwszy głos zabrał biskup Andrzej Czaja. Jego wystąpienie można streścić wypowiedzianym przezeń zdaniem: „Upomnieć się o miejsce dla Jezusa”.

  Po nim przed zebranymi stanął tegoroczny gość - biskup Antoni z Ñuflo de Chávez w Boliwii. Świadczył o radości bycia z Jezusem. - To jest istotne w życiu chrześcijańskim. On ciągle, codziennie wychodzi na nasze spotkanie, byśmy przy pomocy Ducha Świętego mogli rozpoznać tę Jego obecność i tą obecnością się ubogacali, i tą obecnością się cieszyli, i tą obecnością się dzielili - mówił.

  Ubogaceni byciem razem i byciem z Jezusem kapłani przyjęli błogosławieństwo udzielone przez biskupów Antoniego Reimanna i Pawła Stobrawę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół