• facebook
 • rss
 • Triduum Paschalne w Radiu Doxa

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 13.04.2017 11:48

  Wśród wielu propozycji jest i Droga Krzyżowa, w której rozważania stacji poprowadzą znani opolanie.

  Drogę Krzyżową, którą w Wielki Piątek między 11.00 a 14.00 usłyszymy na antenie Radia Doxa, przygotował ks. Mateusz Dąbrowski.

  Rozważania przedstawią m.in. dr Józef Bojko, Andrzej Czernik, ks. Krzysztof Faber, Halina Fleger, Kazimierz Jednoróg, Elżbieta Kampa, Krystian Kobyłka, Roman Kolek, dr Joanna Matlachowska-Pala, Andrzej Mikosza, Krzysztof Ogiolda, Mariusz Studzienny, Beata Wnęk-Malec, Ryszard Zembaczyński.

  W Triduum Paschalne to nie jedyna propozycja, którą dla słuchaczy przygotowała ekipa diecezjalnej rozgłośni.

  Tradycyjnie odbędą się transmisje liturgii celebrowanych w katedrze opolskiej. W Wielki Czwartek o 18.30 - Msza Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek o 18.30 - Liturgia Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę o 20.00 - Wigilia Paschalna, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 - Rezurekcja.

  - Wielki Czwartek to dzień, który w sposób szczególny akcentujemy sakrament kapłaństwa. Wspominamy zmarłych w minionym roku kapłanów, przedstawiamy życie księży na misjach, a także mówimy o tym, czym zajmują się księża, którzy nie są przypisani do posługi parafialnej - opowiada Dawid Rajwa, szef anteny.

  - Wielki Piątek, dzień Męki i Śmierci Chrystusa, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dni, kiedy to w programie Radia Doxa zmienia się niemal wszystko - dodaje. Stąd m.in. propozycja Drogi Krzyżowej, medytacji pasyjnej, czy relacji z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jak i audycji o wielkopiątkowej procesji w Głogówku.

  Również w kolejne dni, aż do Wielkanocnego Poniedziałku, nie zabraknie świątecznych audycji.

  - Można nas słuchać na częstotliwości 107,9 FM, a także dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa). Warto te informacje przekazać bliskim z zagranicy, gdyż Radia Doxa można słuchać też w internecie oraz za pośrednictwem aplikacji dostępnej w telefonach, w systemach iOS i Android - zaznacza D. Rajwa. Informacje o świątecznej ramówce - TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół