• facebook
 • rss
 • Odpust fatimski w Kolonii Łomnickiej

  k

  dodane 05.05.2017 11:05

  Całodniowe uroczystości w 100. rocznicę objawień w Fatimie. Przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja.

  Kościół w Kolonii Łomnickiej został wybudowany w latach 1957-63 staraniem ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Kalei oraz parafian, którzy chcieli w ten sposób złożyć wotum dziękczynne za ocalenie w czasie II wojny światowej. W1981 r. w kościele, który jest kościołem filialnym parafii św. Mikołaja i św. Małgorzaty w Wysokiej k. Olesna, stanęła podarowana figura Matki Bożej z Fatimy. Od tego czasu do kościoła na comiesięczne nabożeństwa fatimskie pielgrzymują wierni całej ziemi oleskiej i okolic, a najliczniej w dzień odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej – 13 maja.

  W tym roku całodniowym uroczystościom odpustowym (sobota 13 maja) w Kolonii Łomnickiej, w 100-lecie objawień maryjnych w Fatimie, będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

  Program uroczystości:

  9.15 - Różaniec (spowiedź św.). Śpiewają „Promyki Maryi” z Zębowic.

  10.00 - Msza św. w intencji chorych i seniorów (ks. bp Andrzej Czaja);  udzielanie Sakramentu Chorych, uczczenie relikwii Dzieci z Fatimy.

  11.30 - Spotkanie przy kołoczu i kawie.

  14.00 - Msza św. w intencji sióstr zakonnych z diecezji opolskiej (ks. bp Andrzej Czaja)

  17.30 - Nabożeństwo majowe (spowiedź św.)

  18.00 - Suma odpustowa (ks. bp Andrzej Czaja) - w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej - o błogosławieństwo dla naszych rodzin i pokój w świecie. Kościół MB Fatimskiej w Kolonii Łomnickiej   Kościół MB Fatimskiej w Kolonii Łomnickiej naszlaku.com

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół