• facebook
 • rss
 • Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny

  ana

  dodane 21.05.2017 10:37

  Koncert Uwielbienia z okazji 750 lat Pietrowic Wielkich i 350 lat pątniczego kościółka Świętego Krzyża.

  Koncert, podobnie jak to było podczas ubiegłorocznych Dni w Diecezjach, odbył się na parkingu przed plebanią parafii Świętych Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich, czyli tuż przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Raciborza, m.in. do Kietrza i Głubczyc.

  Piękne nabożeństwo, łączące śpiew uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu, przygotowała pietrowicka młodzież. A o oprawę muzyczną zadbał zespół Belle Co z Ujazdu.

  Zespół Belle Co z Ujazdu   Zespół Belle Co z Ujazdu Marzena Szot

  - Koncert zatytułowaliśmy tak, jak brzmi temat orędzia papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Młodzieży: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny! (Łk 1,49)” - opowiadają Gosia Moc i Marzena Szot.

  - Modlitwę rozpoczęliśmy fragmentem Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety przez Maryję, bo Maryja, nasza Mama, uczy nas, jak mamy się cieszyć i wychwalać Boga za to, co nam czyni każdego dnia - wyjaśniają organizatorki.

  W animowaną przez młodzież modlitwę włączyli się przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz duszpasterze. - Pod koniec koncertu rozdaliśmy młodzieży flagi, znane z innych opolskich koncertów uwielbienia - dodają Gosia i Marzena.

  Uczestnicy plenerowego Koncertu Uwielbienia   Uczestnicy plenerowego Koncertu Uwielbienia Marzena Szot

  Spotkanie pełne uwielbienia zakończyło się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kościoła parafialnego i rozpoczęciem całonocnej adoracji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół