• facebook
 • rss
 • Kilka tysięcy osób na targach książki

  ak

  dodane 01.06.2017 21:50

  Plus Szymon Hołownia i Marcin Prokop jako wisienka na torcie.

  Dwa dni po swoim wegetariańskim comingout’cie („jestem lewacka koza”, napisał w felietonie w „Tygodniku Powszechnym” przyznając, że nie je mięsa) Szymon Hołownia wraz ze swoim telewizyjnym partnerem Marcinem Prokopem zagościł w mieście mającym w herbie trzy głowy kozłów tj. w Kędzierzynie-Koźlu.

  Popularni showmani telewizyjni, pisarze, dziennikarze etc. poprowadzili na kozielskim rynku koncert, który zakończył organizowane po raz pierwszy w tym mieście „Targi Książki nad Odrą”. Zrobili to w swoim, lekkim, żartobliwym stylu. – Przypomniały nam się czasy kiedy liczyły się dla nas jeszcze inne książki niż książeczki czekowe i telefoniczne – śmiał się Szymon Hołownia, który rzucał ze sceny żartami określanymi przez Marcina Prokopa jako „suchary”. Np. Co to jest pingwin? – Jaskółka, która żarła po osiemnastej.

  Na scenie występowały dzieci i młodzież z kędzierzyńsko-kozielskich szkół (nie tylko muzycznych). Konferansjerzy najbardziej wychwalali rockowy zespół „Esty Piarf” z I LO w Koźlu.

  Koncert był finałem targów książki zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. 31 maja i 1 czerwca na kozielskim rynku oraz w filiach MBP można było spotkać się ze znanymi autorami m.in. Łukaszem Orbitowskim, Katarzyną Bondą, Martą Fox. Niestety, z powodu choroby nie dojechał Henryk Waniek. Na kilkunastu stoiskach swoją ofertę – w atrakcyjniejszych niż w księgarniach cenach – prezentowały wydawnictwa z terenu Śląska.

  - W zeszłym roku pomyślałam, że skoro z Kędzierzyna-Koźla wiele osób wyjeżdża na targi książki do Katowic czy Krakowa to warto zrobić święto miłośników czytania w naszym mieście, promocję czytelnictwa i połączyć je z Dniem Dziecka. A ponieważ wiem jak wiele jest w mieście uzdolnionej muzycznie młodzieży to pomyślałam, że targi zakończymy właśnie takim koncertem, w którym przed mieszkańcami wystąpią nasi młodzi mieszkańcy. Wszystko udało się zorganizować dzięki wielkiej przychylności prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej. W ciągu tych dwóch dni przewinęło się przez targi kilka tysięcy osób. Z tego jesteśmy dumni i zadowoleni – mówi Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół