Nowy Numer 11/2018 Archiwum

54. KFPP w Opolu będzie transmitowany przez TVP

Dzisiaj podpisano porozumienie między Telewizją Polską i Miastem Opole. Festiwal ma być we wrześniu.

Telewizja i miasto, tj. prezes Kurski i prezydent Wiśniewski podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. TVP opublikowało komunikat na ten temat (kopia poniżej).

54. KFPP odbędzie się w Opolu (co było oczywiste cały czas, ponieważ miasto ma zastrzeżone prawo do tej nazwy), a koncerty odbędą się w opolskim amfiteatrze. Będą produkowane i transmitowane przez TVP.

Telewizja zadeklarowała, że dołoży wszelkich starań, aby „strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu”.

Po nieporozumieniach z kwietnia br., których początkiem był gremialny bojkot artystów spowodowany zarzutami, że prezes TVP Jacek Kurski eliminuje z festiwalu politycznie nieprawomyślnych muzyków (Kayah, Arkadiusz Jakubik), pozostaje pytanie, czy artyści, którzy wycofali się z festiwalu, który miał się odbyć od 9 do 11 czerwca, wystąpią na festiwalu, który ma być we wrześniu. Umowa między miastem Opole a TVP   Umowa między miastem Opole a TVP TVP / twitter.com

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • GośćJa.
    20.06.2017 08:24
    wielka szkoda,że jednak odbędzie się w Opolu! Teraz widzowie,powinni zbojkotować imprezę,to by wykonawcy,nazwani przez siebie ARTYSTAMI,przypomnieli sobie,że to oni są dla publiczności,a nie odwrotnie! POlitykę, to sobie mogą uprawiać przed telewizorem,a nie kosztem widza, Jeśli nie dziwi mnie postawa kayach czy rodowicz-którą lubiłam zawsze,to dziwi postawa szpaka-jeszcze nie artysta a już ma focha. Stanowczo nie oglądać Opola.
    doceń 4

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy