• facebook
 • rss
 • Uwielbienie przez muzykę

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 20.06.2017 13:57

  W Opolu odbędą się Warsztaty Uwielbienia w modelu "Harfy i czaszy". Poprowadzi je Olga Juraszus z Domu Modlitwy w Gliwicach.

  - Harfa oznacza muzykę, a czasze pełne kadzideł oznaczają modlitwę chrześcijan - tłumaczy Paweł Szczebel z Domu Modlitwy w Opolu.

  - Model „Harfy i czaszy” dzieli się na trzy części: adorację (uwielbienie Boga), rozważanie słowa Bożego oraz modlitwę wstawiennicza w intencjach lokalnych i globalnych. Przy każdej części nieustannie płynie muzyka. To muzyka jest bazą i podstawą - wyjaśnia Paweł Szczabel. - Uwielbienie przez muzykę płynie cały czas - dopowiada.

  Warsztaty odbędą się w sobotę 24 czerwca w auli Domu Katechetycznego przy parafii katedralnej w Opolu. Rozpoczęcie o 10.00, a zakończenie o 16.00.

  Warsztaty są bezpłatne, a zaproszony jest na nie każdy, kto pragnie uwielbiać Pana Jezusa, m.in. soliści, instrumentaliści, posługujący modlitwą wstawienniczą. Nie trzeba się zapisywać.

  Organizatorzy zachęcają, by muzycy przynieśli ze sobą instrumenty, na których grają.

  Dom Modlitwy w Opolu powstał z inicjatywy dwóch osób z Odnowy w Duchu Świętym w Ozimku - Pawła Szczabla i Ady Wałowskiej. Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

  Dom Modlitwy jest miejscem, w którym spotykają się chrześcijanie różnych wyznań, aby wspólnie uwielbiać Boga w Trójcy Jedynego. W Opolu dwugodzinne spotkania modlitewne odbywają się w soboty o 18.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Koraszewskiego 7-9). Informacje o terminach można znaleźć na profilu Facebook - TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół