• facebook
 • rss
 • Masz talent!

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 26.06.2017 16:52

  Trwają zapisy na XXI Święto Młodzieży, które rozpocznie się 17 lipca na Górze Świętej Anny.

  - Kiedy Pan Bóg stworzył świat i człowieka, powiedział do niego: „Czyńcie sobie ziemię poddaną!” (por. Rdz 1,28). Wszczepił w nas kreatywność i chce, żebyśmy coś robili, Coś przez wielkie „C”. Każdy z nas otrzymał jakiś dar, nazwany w Ewangelii talentem. I tu przychodzą na z pomocą słowa św. Augustyna: „Kochaj i rób co chcesz”! Każdy z nas ma talent i ty - „Masz talent!” - mówią o. Kamil i o. Teofil, franciszkanie z Góry Świętej Anny, tłumacząc tegoroczne hasło.

  Święto Młodzieży trwać będzie tym razem od 17 do 22 lipca.

  Kolejne dni wypełnią konferencje o rozwoju otrzymanych od Pana Boga zdolności, będą spotkania w grupach, tradycyjne mecze i koncerty - wszystko przepełnione franciszkańską radością.

  Wśród zaproszonych gości są: Darek Malejonek (we wtorek), Małgorzata Nawrocka (pisarka - w środę), Mateusz Banaszkiewicz (Kabaret Młodych Panów - w czwartek) i Paweł Przewoźny (reżyser, muzyk - w piątek), którzy opowiedzą o swoich talentach i drodze życiowej.

  Na wieczornych koncertach wystąpią: Podzamek Boys (w poniedziałek), Maleo Reggae Rockers (we wtorek), 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach (w środę) oraz Paweł Chustak - Chusti (w czwartek).

  Codziennie będzie Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa.

  Koszt (z noclegami w Domu Pielgrzyma lub na polu namiotowym i częściowym wyżywieniem): 75 zł. Zapisy i szczegóły na stronie: swietomlodziezy.com (grupy zorganizowane powyżej 10 osób pod nr. tel. 574 643).

  W spotkaniu tym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły II klasę gimnazjum (niepełnoletni za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Organizatorzy zachęcają też do zaangażowania się w służbę: porządkową, sanitarną, grupę animatorów, w diakonię stołu, liturgiczną, teatralną i zespół PRESS.

    Materiały organizatora

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół