• facebook
 • rss
 • Najpierw zagram mamie...

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 11.08.2017 20:56

  Stwierdził Taras Babczuk, utalentowany chłopak, powoli wracający do zdrowia po wypadku.

  Słysząc to, wszystkim ze wzruszenia popłynęły łzy.

  Uzdolniony muzycznie, grający na skrzypcach i na gitarze, radosny i energiczny chłopak z Chimczyna, 3,5-tysięcznej miejscowości na Ukrainie niedaleko Kołomyi i Iwano-Frankiwska, wiosną ubiegłego roku uległ tragicznemu wypadkowi.

  W akcję pomocy dla niego zaangażowali się mieszkańcy Obrowca. Na jego rehabilitację trafiły datki od oglądających żywą szopkę, zbiórkę zorganizowali też w zaprzyjaźnionej parafii Winzer w Bawarii (Niemcy), gdzie sołtys Obrowca, Patryk Blania pojechał w okolicach święta Trzech Króli. A dzieci z kilku szkół, choć nie znały go osobiście, wyczarowywały dla niego piękne, ręcznie robione kartki z życzeniami świąteczno-urodzinowymi (miał „osiemnastkę”) i powrotu do zdrowia, by wesprzeć go na duchu (więcej o tym tutaj)

  Teraz Patryk Blania oraz ks. Richard Simon, proboszcz parafii Winzer, odwiedzili go na Ukrainie.

  - Byliśmy tam 3 dni. Ja przekazałem od mojej parafii 10350 Euro jako pomoc na rehabilitację. Zebraliśmy je po artykule o Tarasie w gazecie. Z całego regionu ludzie zaczęli przesyłać dla niego różne kwoty na konto parafialne, a teraz ja osobiście je przekazałem. Będziemy dalej zbierać - podsumowuje pochodzący z Malni kapłan.

  Wcześniej już zebrane przez siebie pieniądze i kartki przekazali mieszkańcy Obrowca. Wówczas wszyscy myśleli, że chłopca trzeba będzie przewieźć do Polski, by tu go dalej leczyć. Okazało się, że może się to odbywać w jego kraju. Udało się zebrać środki, by zapewnić mu sanatorium i rehabilitację, terapia jest prowadzona w domu.

  - Spotkanie z nim i jego rodziną było bardzo emocjonalne, pełne łez radości. Byliśmy jak wielka rodzina, miło przyjęci. Taras też bardzo ucieszył się z odwiedzin – przyznaje ks. Simon.

  Dodają, że chłopiec robi niesamowite postępy, już trochę mówi, reaguje, wszystko rozumie. I zapowiada, że jak wróci do gry na gitarze, to pierwszy utwór zadedykuje mamie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół