• facebook
 • rss
 • Bohaterem dnia był św. Maksymilian

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 15.08.2017 08:03

  Pielgrzymowanie to nie tylko stawianie kolejnych kroków, śpiew i modlitwa. To także konferencje, które przybliżają tematykę każdego dnia.

  We wtorek na pielgrzymim szlaku bohaterami konferencji są fideidoniści, czyli misjonarze posłani przez diecezję do różnych krajów świata. A o czym pielgrzymi usłyszeli w konferencjach w poniedziałek? - O św. Maksymilianie Marii Kolbem. Mówiąc o nim, próbowałem ukazać jedną z twarzy misji, ale też jedną z twarzy miłosierdzia. To dlatego, że temat miłosierdzia będzie jednym z głównych tematów, przewijających się w naszej pielgrzymie drodze - opowiada o. Jacek Drabik, który po raz 5. prowadzi na Jasną Górę jezuicką „trójkę” pomarańczową.

  - Druga konferencja była o miłosierdziu w Jezusowej szkole miłości i zaufania. Odwoływałem się do św. Maksymiliana, ale też podpowiadałem, jak dzisiaj realizować miłosierdzie - wyjaśnia o. Drabik. - Św. Maksymilian w sensie dosłownym oddał całe swoje życie za kogoś, kto miał rodzinę. On zginął. A jak to doświadczenie przełożyć na dzisiejszy dzień? Może nie jest od nas wymagane oddanie życia tak dosłownie, ale być może dla kogoś - z czego moi pielgrzymi się trochę śmiali - takim oddaniem życia jest przykładowo wyniesienie śmieci lub jakiś dobry uczynek. Bo to mnie kosztuje, bo muszę poświęcić całego siebie, by to zrobić - mówi duchowy przewodnik „trójki” pomarańczowej.

  - Dzięki małym rzeczom dochodzimy do tych większych. Misja ma wiele twarzy, a tą twarzą jest każdy z pielgrzymów idących w tej pielgrzymce, a także każdy, kto towarzyszy nam duchowo - podkreśla.

  O. Jacek zauważa, że z roku na rok pielgrzymujących duchowo jest coraz więcej. - Cieszę się, że są i nam towarzyszą - dodaje z uśmiechem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół