• facebook
 • rss
 • Wierni złożonej przysiędze

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 03.09.2017 14:23

  Zbliża się diecezjalne dziękczynienie za złote i srebrne jubileusze małżeńskie.

  Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do wspólnego dziękczynienia Bogu wszystkich małżonków z całej diecezji, świętujących w tym roku 25. i 50. rocznicę ślubu .

  "Jesteście autentycznymi świadkami, że trwałe małżeństwo i szczęśliwa rodzina to wspólnota, która najlepiej chroni człowieka przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi" - biskup opolski napisał w słowie skierowanym do złotych i srebrnych jubilatów małżeńskich.

  "Kochająca się rodzina umożliwia każdemu ze swoich członków wszechstronny rozwój, doświadczenie miłości, odkrywanie własnej wartości, a także realizację powołania do świętości" - wskazał bp Czaja. Zaznaczył też, że podstawowym warunkiem trwania w sakramencie małżeństwa w sposób owocny i w radosnej miłości jest pielęgnowanie nie tylko więzi z małżonkiem, ale przede wszystkim więzi z Bogiem.

  "Nic tak nie cieszy człowieka, jak szczęśliwe małżeństwo i rodzina. Nigdy nie rozczarowuje miłość, którą proponuje Bóg i której uczy nas Jego wcielony Syn - Jezus Chrystus. Pielęgnowanie więzi z Bogiem to życie w każdej dziedzinie zgodne z Dekalogiem, to dążenie do świętości w codzienności" - napisał biskup opolski.

  Msza św. jubileuszowa w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku 25. rocznicę ślubu odprawiona zostanie w niedzielę 10 września o 14.00 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. Drzymały 1).

  Tydzień później - w niedzielę 17 września - na dziękczynną Eucharystię jubileuszową do kościoła seminaryjnego w Opolu zaproszeni są wszyscy małżonkowie świętujący w tym roku 50. rocznicę ślubu. Również ta Msza św. rozpocznie się o 14.00.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół