• facebook
 • rss
 • Odnowili przysięgę małżeńską

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 11.09.2017 00:11

  Na pielgrzymce srebrnych jubilatów wybrzmiało dziękczynienie za 25 lat życia w sakramentalnym małżeństwie.

  W niedzielę 10 września do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu pielgrzymowali srebrni jubilaci małżeńscy. Zaproszenia do udziału w uroczystości trafiły w ręce ponad 700 par z całej diecezji świętujących 25. rocznicę ślubu. Dziękczynną Mszę św. w ich intencji i intencji ich rodzin odprawił bp Paweł Stobrawa. Koncelebrował ją ks. prałat Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  - Przynosicie do Boga swój najcenniejszy dar - swoją miłość i wierność, zwieńczoną słowami: „i że cię nie opuszczę aż do śmierci, tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci” - mówił ks. Dzierżanowski. - Z jednej strony ten etap życia - srebrny jubileusz to błogosławieństwo Boże, a z drugiej strony to wasza modlitwa, wasza praca, to też modlitwa waszych najbliższych - podkreślał duszpasterz rodzin.

  - Chcemy nie tylko ze wzruszeniem wspomnieć wielki dzień waszego ślubu, ale razem z wami podczas tej Eucharystii wyśpiewać Panu Bogu „Te Deum laudamus” za lata przeżyte w małżeństwie, za łaski, które stały się waszym udziałem - mówił bp Paweł Stobrawa.

  - Za wasze życie w świętym, nierozerwalnym małżeństwie dziękują wam wasze dzieci. Są wdzięczne nie tylko za dar życia, troskę o ich rozwój, bezpieczeństwo, dach nad głową, ale przede wszystkim są szczęśliwe, że dzięki waszemu odpowiedzialnemu i wiernemu trwaniu w jedności małżeńskiej nigdy nie doświadczyły lęku rozpadu rodziny - podkreślał biskup.

  Zaznaczał, że za świadectwo małżeńskiego życia jubilatom dziękują ich wspólnoty parafialne, a także cały Kościół opolski.

  Biskup zachęcał też do refleksji nad rolą, jaką rodzina odgrywa w życiu człowieka, ale i całego narodu. - Pan Jezus rozpoczął życie zbawcze, uświęcając życie rodzinne - przypominał. Dziękował małżonkom, że od dnia ślubu swoje małżeństwa i rodziny budują na skale, jaką jest Jezus Chrystus.

  Po homilii jubilaci, trzymając się za prawe dłonie, odnowili złożoną 25 lat temu przysięgę małżeńską. A po Eucharystii bp Paweł Stobrawa, a także bp Rudolf Pierskała udzielali im indywidualnego błogosławieństwa, nakładając ręce na ich głowy.

  Na pamiątkę udziału w uroczystości wszystkie małżeństwa otrzymały obrazek św. Józefa, na odwrocie którego zamieszczone zostały życzenia biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

  Ks. Jerzy Dzierżanowski dziękował jubilatom za przekazywaną wełnę, z której więźniarki robią na drutach różne wyroby, a także zachęcał do zajrzenia na stoisko Galerii Twórczej Inspiracji oraz do zakupienia Kalendarza Diecezjalnego na 2018 rok. Wszystko to jest formą wsparcia Domu Matki i Dziecka w Opolu.

  W przyszłą niedzielę (17 września) do kościoła seminaryjno-akademickiego będą pielgrzymowali złoci jubilaci małżeńscy. Msza św. rozpocznie się o 14.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół