• facebook
 • rss
 • Renowacja we wnętrzu katedry

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 13.09.2017 14:42

  Od poniedziałku Msze św. w tygodniu odprawiane będą w pobliskim kościele św. Sebastiana.

  Ks. Waldemar Klinger, proboszcz katedralnej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, informuje, że w związku z rozpoczęciem prac renowacyjnych we wnętrzu katedry już od 18 września przez najbliższe 3 miesiące wszystkie Msze św. od poniedziałku do sobotniego poranka będą celebrowane w kościele św. Sebastiana. Ich godziny pozostają bez zmian.

  Natomiast niedzielne Msze św. od sobotniego wieczoru po wieczór niedzielny będą sprawowane w katedrze. - Na niedzielę będziemy wracali do katedry, dzięki czemu parafianie i goście będą mogli zobaczyć postęp prac renowacyjnych ścian, sufitu i filarów - mówi ks. Waldemar Klinger.

  - Przeniesienie Mszy św. do kościoła św. Sebastiana jest dla nas wygodniejsze, bo nie będziemy musieli odprawiać Eucharystii w kurzu skuwanych ścian. Jest to też wygodniejsze dla pracowników, którzy będą mogli maksymalnie wykorzystać czas, prowadząc prace renowacyjne od wczesnych godzin porannych po wieczorne - wyjaśnia proboszcz. Dodaje, że taki stan potrwa 3 miesiące. - Po etapie skuwania tynków chcemy na kilka miesięcy powrócić do katedry. Na bieżąco będziemy o tym informować - zapewnia.

  Prace potrwają do końca czerwca 2020 roku i obejmą renowację ściany północnej i południowej od prezbiterium aż do chóru, a także renowację sufitu. Koszt prac to ponad 5 milionów złotych. - 4 miliony złotych to dotacja z Unii Europejskiej, a 1 milion 30 tysięcy złotych musimy jako parafia pozyskać - informuje ks. Klinger.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół