• facebook
 • rss
 • Żywiołowa Maryla i deszczowa niedziela

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 18.09.2017 16:26

  54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu przeszedł do historii.

  Tym razem we wrześniu, po wiosennych perypetiach, szczęśliwie odbył się 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

  Zupełnie obok tego prokuratura okręgowa w Świdnicy prowadzi postępowanie dotyczące ujawnienia szczegółów czerwcowej umowy między TVP a władzami Opola, wzywając pracowników Urzędu Miasta do składania zeznań.

  Jednak wracając na scenę opolskiego amfiteatru - powodzeniem, zarówno wśród obecnych na widowni, jak i przed telewizorami, cieszył się jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz „Wariatka tańczy - 50 lat na scenie” oraz koncert finałowy „Od Opola do Opola”. Tak dobrej frekwencji nie było w sobotę. Na benefisie Jana Pietrzaka pt. „Z PRL-u do Polski”, któremu towarzyszyli młodzi artyści, znaczna część ławek świeciła pustkami. Także niedzielne Afterparty nie zebrało kompletu publiczności, choć ci, którzy dotarli mimo padającego uparcie deszczu, bawili się dobrze przy największych przebojach polskiej muzyki tanecznej ostatnich dekad. Koncert po raz pierwszy był też transmitowany przez telewizję.

  Tegoroczne debiuty, a co za tym idzie nagrodę Karolinki im. Anny Jantar, wygrał zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską, która zachwyciła utworem „Ile udźwignie niebo”. W konkursie Premier z nagrodą jurorów i publiczności wyjechała Kasia Cerekwicka. Zaśpiewała pięknie piosenkę „Bez Ciebie”. Tym razem po raz pierwszy w historii wybór zwycięzcy odbywał się dwuetapowo - widzowie wybierali trójkę finalistów, a dopiero z niej zwycięzcę konkursu. Czy taka formuła się przyjmie - zobaczymy...

  Co zrobić, by na widowni nie było pustych miejsc mimo obecności świetnych wykonawców?   Co zrobić, by na widowni nie było pustych miejsc mimo obecności świetnych wykonawców? Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Podczas niedzielnego koncertu nagrodę „Artysta bez granic” odebrała Edyta Górniak, prezentując swoje kultowe piosenki: „To nie ja”, „Kasztany” oraz na finał „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Później otrzymała jeszcze Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów 54. KFPP. Nagrodzone zostały także takie gwiazdy, jak Ania Wyszkoni, Margaret występująca z Włodkiem Pawlikiem, Natalia Szroeder, Jary Oddział Zamknięty, Rafał Brzozowski, Rezerwat oraz Zespół No To Co.

  Kiedy i w jakiej formule odbędzie się 55. KFPP - jeszcze nie wiadomo.

  Za to na opolskim rynku przybyły kolejne gwiazdy wraz z odbiciami dłoni. Odsłonili je Marek Dutkiewicz i Izabela Trojanowska. Natomiast na wzgórzu uniwersyteckim Agnieszce Osieckiej towarzyszy Wojciech Młynarski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół