• facebook
 • rss
 • Uczył nas Kościoła, w którym są relacje

  Ks. Piotr Szyrszeń SDS, k

  dodane 09.10.2017 11:02

  W Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie odbyła się sesja dedykowana ks. Krzysztofowi Grzywoczowi.

  - Możemy z przekonaniem powiedzieć, że uczył nas Kościoła, w którym są relacje, w którym są więzi. Uczył nas Kościoła, w którym jest miłość – mówił Krzysztof Wons SDS w niedzielę 8 października w homilii na zakończenie sesji rekolekcyjnej, wspominając zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

  Ks. Wons, dyrektor CFD, prosił zebranych o modlitwę „aby nigdy w Kościele nie zabrakło tych, którzy będą uczyli miłości, którzy nie będą niszczyć relacji i więzi, ale będą uczyli, jak je budować; aby jedynymi łzami, które będą płynąć z oczu Boga, były łzy szczęścia i radości, że Jego winnica wydaje piękne owoce, bo ma pięknych rolników”.

  Od 6 do 8 października w krakowskim Centrum Formacji Duchowej księży salwatorianów odbywała się sesja dedykowana zaginionemu ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, współpracującemu od lat z CFD. W tym terminie ks. Grzywocz miał tam prowadzić sesję „Uczucia kochane”.

  Uczestniczyło w niej ok. 150 osób. Były one pierwszymi odbiorcami przygotowanych na tę okoliczność publikacji: księgi pamiątkowej „W duchu i przyjaźni”, zawierającej teksty konferencji spotkań formacyjnych prowadzonych przez ks. Grzywocza w CFD w Krakowie w latach 2000-2014 oraz jesiennego numeru „Zeszytów Formacji Duchowej”, który jest owocem ostatniej sesji formacyjnej, którą ks. Grzywocz prowadził w Krakowie w październiku 2014 r. Redakcję tekstów ukończył w sierpniu 2017 r., a przesłał do redakcji w przeddzień wyjścia w góry i zaginięcia.

  Ks.Wons w homilii zwrócił uwagę, że winnicy, o której mowa w komentowanych czytaniach mszalnych, nie zniszczyli nieprzyjaciele z zewnątrz. - Zniszczyli ją ci, którzy w niej pracowali. To jest największy dramat i największa tragedia, jaka może się przydarzyć Kościołowi: kiedy relacje w Kościele są ranione, niszczone przez tych, którzy mieli wydawać plony i Panu je przedstawiać! A dzieje się tak wtedy, kiedy człowiek żyje tylko dla siebie, kiedy chce być dziedzicem własnego życia, kiedy jego potrzeby, często nieopanowane, są ważniejsze od miłości, którą Bóg chce pielęgnować w swojej winnicy - mówił dyrektor CFD.

  Taki był kontekst wspomnienia o kapłanie, któremu Krzysztof Wons SDS dedykował prowadzoną przez siebie sesję.

  Więcej TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół