• facebook
 • rss
 • Wystartowała V edycja Bohatera Katechezy

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 16.11.2017 09:23

  Bohaterowie poszukiwani są wśród katechetów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych.

  W diecezji opolskiej Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje plebiscyt po raz piąty. Dotąd tytułem Bohatera Katechezy wyróżnieni zostali: Zdzisław Pytka ZSEiO w Oleśnie, Edyta Bem z CKZiU w Strzelcach Opolskich, ks. Łukasz Żaba z ZSZ w Oleśnie oraz z tej samej szkoły Sebastian Jokiel. Komu tytuł przypadnie w roku szkolnym 2017/2018?

  Kandydatury mogą zgłaszać uczniowie i dyrektorzy szkół, a także proboszczowie parafii i Wydział Katechetyczny Kurii.

  - Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły, a także krótkie uzasadnienie, dlaczego ta osoba zasługuje na tytuł Bohatera Katechezy. Należy wykazać zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, przedstawić współpracę z parafią oraz osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne i dydaktyczne - wyjaśnia Mateusz Zbróg, który czuwa nad przebiegiem plebiscytu.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2018 roku w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana" (plac św. Sebastiana 3, 45-030 Opole; lub e-mail: opolski@civitaschristiana.pl).

  Następnie w głosowaniu internetowym na Facebooku wyłonionych zostanie 10 nominacji, spośród których Kapituła wybierze Bohatera Katechezy. Zatem w stosunku do poprzednich edycji plebiscytu nastąpiła zmiana w jego przebiegu.

  Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie: opolski.civitaschristiana.pl. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 783 981 868.

  Inicjatywę objęli swym patronatem bp Rudolf Pierskała oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół