• facebook
 • rss
 • Siedem róż w kozielskim liceum

  ak

  dodane 16.11.2017 20:42

  144 uczniów przystąpiło w październiku do róż różańcowych.

  - Jestem wręcz zaszokowany liczbą osób, które się zgłosiły. To połowa moich uczniów - mówi diakon Daniel Litwin, który posługuje w parafii św. Jadwigi Śl. i Zygmunta w Kędzierzynie-Koźlu. Od września br. jest także katechetą w I LO im. Henryka Sienkiewicza. W październiku podczas lekcji religii opowiadał uczniom o Różańcu, jego historii, cudach różańcowych, o objawieniach Matki Bożej w Fatimie.

  - Zachęcałem młodych, by modlili się na różańcu. Wydaje mi się, że to jest bardzo ważne, by te 4 czy 5 minut poświęcali każdego dnia Panu Bogu. Każdy z nas, wierzących, powinien mieć swoją modlitwę, dzięki której rozwija swoją wiarę. A ponieważ liceum jest doskonale wyposażone multimedialnie, mogłem katechezę urozmaicać, także pokazując filmiki ze świadectwami znanych osób, które doświadczają mocy modlitwy różańcowej. Myślę, że to też mocno przemówiło do młodzieży – mówi diakon.

  Diakon Daniel Litwin   Diakon Daniel Litwin Andrzej Kerner /Foto Gość

  - Staram się odmawiać dziesiątkę różańca rano w autobusie, jak jadę do pracy czy do szkoły. To tylko pięć minut. A różaniec to jedna z moich ulubionych modlitw - mówi Paulina Szmidt z Łężec, uczennica klasy IIG (humanistyczno-medialnej). W tej klasie do róży różańcowej przystąpiło 17 osób, najwięcej w całej szkole.

  - W tych różach są nie tylko osoby należące do ruchów czy wspólnot działających przy parafiach. Wiele z nich nie uczestniczy ani w oazie, ani nigdy nie było ministrantami, lektorami czy w Dzieciach Maryi, a przystąpiło do róży. Z tego się bardzo cieszę - podkreśla dk. D. Litwin.

  Obecnie do róż różańcowych w kozielskim liceum włączyło się już 144 uczniów. Każdy dostał różaniec ufundowany przez księdza proboszcza Marka Biernata, swoją tajemnicę różańcową do odmawiania i rozmyślania nad nią codziennie przez miesiąc. Potem - zgodnie z zasadami róż różańcowych - nastąpi zmiana tajemnic. Umowa jest taka, że uczniowie będą w różach do ukończenia liceum. - Oczywiście, zachęcam, żeby modlili się także potem, ale ponieważ po maturze większość z nich wyjedzie z rodzinnych stron, trudno będzie kontynuować tę modlitwę w róży - mówi katecheta kozielskiego liceum.

  Paulina Szmidt, uczennica II G, należy do licealnej róży różańcowej   Paulina Szmidt, uczennica II G, należy do licealnej róży różańcowej Andrzej Kerner /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół