• facebook
 • rss
 • Potęga miłości rozwija się w relacji

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 19.11.2017 10:11

  Diecezjalne spotkanie Ruchu Czystych Serc odbyło się we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

  - W kazaniu na Górze Pan Jezus mówi: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Do życia w czystości serca zachęca nas sam Pan Bóg. To Jego pragnienie. A Ruch Czystych Serc chce to pragnienie wyakcentować, chce być głosem Boga, głosem Kościoła, przypominającym, że życie w czystości serca jest potrzebne każdemu człowiekowi - mówi ks. Tadeusz Komorek, diecezjalny moderator Ruchu Czystych Serc i wikary parafii św. Bartłomieja w Głogówku.

  To właśnie w tej parafii w sobotę 18 listopada, we wspomnienie bł. Karoliny Kózkowny, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc, odbyło się diecezjalne świętowanie. Uczestniczyli w nim nie tylko członkowie ruchu, ale też wielu młodych, którzy tę wspólnotę dopiero poznają. Łącznie blisko 70 osób. Byli też małżonkowie, którzy przed ślubem w Ruchu Czystych Serc się formowali. Na spotkanie przyjechali razem ze swoimi dziećmi.

  - Ci małżonkowie są wspaniałymi świadkami dla młodszych - mówi s. Damiana Szmidt, która z Ruchem Czystych Serc związana jest szósty rok, a od września prowadzi grupę RCS w parafii katedralnej w Opolu.

  Wpierw od rana do południa obywały się warsztaty pt. „Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak”, które prowadziły psycholog Marta Bobkiewicz i s. Agnieszka Plasło SMI. - Mówiłyśmy o podstawach komunikacji, starając się odpowiedzieć na pytanie: co robić, by komunikacja z drugim człowiekiem była skuteczna - wyjaśnia Marta Bobkiewicz.

  - Dzisiaj, kiedy mamy wiele komunikatorów multimedialnych, odczuwamy brak komunikacji bezpośredniej. Trzeba się uczyć wyrażać swoje emocje i uczucia nie tylko „buźkami”, ale też słowami. Warto dobrze komunikować swoje potrzeby, swoje pragnienia, czy to, co jest dla nas przykre - podkreśla ks. Tadeusz Komorek.

  Po przerwie na obiad odbyło się spotkanie z bł. Karoliną. Młodzież słuchała o jej życiu i cnotach, jakie Kościół w niej widzi. - Podpowiadaliśmy młodzieży, co warto naśladować z życia bł. Karoliny - dopowiada ks. T. Komorek.

  Ważną częścią całodziennego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami o czystości serca   Ważną częścią całodziennego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami o czystości serca Anna Kwaśnicka /Foto Gość

  Były też świadectwa osób, które od kilku lat formują się w ruchu. A o 15.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczyli też parafianie z Głogówka.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół