• facebook
 • rss
 • Tu widzę to, co zakrywają media

  k

  dodane 02.12.2017 11:43

  Wystawa World Press Photo po raz 17. gości w Opolu.

  - Poruszające jest cierpienie, które tu widzę. Właściwie dopiero tu wyraźnie zauważam, co się naprawdę dzieje na świecie, bo wydaje mi się, że media zakrywają to przed nami . Poruszyły mnie zwłaszcza zdjęcia z biedniejszych krajów, od razu pojawia się myśl, że trzeba im pomagać. Ale wydaje mi się, że tę pomoc ograniczamy do minimum - mówi D. Gola, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych z Opola, po obejrzeniu wystawy World Press Photo - Exhibition 2017.

  Wystawa najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie prezentowana jest w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej do 17 grudnia (codziennie od 10 do 20) . World Press Photo gości w Opolu już po raz 17. i cieszy się jak zwykle ogromnym powodzeniem. Na oglądanie wystawy przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy województwa, ale także sąsiednich regionów.

  W tym roku World Press Photo jest organizowane już po raz 60. Na konkurs nadesłano łącznie 80 408 zdjęć wykonanych przez 5034 fotografów ze 125 krajów. Prace oceniane były w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i zestawy. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach, tj. sprawy współczesne, życie codzienne, wiadomości, projekty długoterminowe, przyroda, ludzie, sport, wydarzenia oraz wybrano zdjęcie roku. Łącznie wyróżniono prace 41 fotografów z 25 krajów.

  Jak zwykle wystawa WPP daje - choć nie to jest jej głównym celem - niezły przegląd najważniejszych wydarzeń roku 2016. Syria, Pakistan, Ukraina, Iran, uchodźcy przeprawiający się i tonący w Morzu Śródziemnym...

  Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia zrobiona przez Burhana Ozbilici (Associated Press), wykonana podczas zamachu na rosyjskiego ambasadora A. Karłowa podczas wernisażu w galerii w Ankarze (Turcja).

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół