• facebook
 • rss
 • Jeszcze więcej wspólnego kolędowania

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 03.01.2018 11:36

  Ulicami Opola po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli.

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, w sobotę 6 stycznia, Orszak Trzech Króli rozpocznie się o 15.00 na placu przed głównym wejściem do Amfiteatru (ul. Barlickiego). Barwny pochód przejdzie ulicami: Piastowską, Korfantego (w stronę Dworca Głównego) i Krakowską. Na placu Wolności stanie brama, a na rynku - scena, na której odbędzie się koncert „Dzieci małemu Jezusowi”.

  - Przez ostatnie lata przekonaliśmy się, że opolanie lubią razem kolędować i że 6 stycznia to szczególny dzień, kiedy spotykamy się i na trasie orszaku z Trzema Królami chętnie kolędujemy. W tym roku będzie podobnie - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

  - Do kolędowania zaprosiliśmy Młodzieżową Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, uczniów opolskich szkół, teatry i zespoły wokalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury. Kolędować będziemy przez całą trasę orszaku - opowiada E. Marciniszyn.

  - Ubiegły rok był rokiem 800-lecia miasta i z tej okazji mieliśmy wyjątkowe imprezy, ale w nowym roku nie chcemy zwalniać tempa. Przed nami pierwsza impreza masowa w nowym roku - Orszak Trzech Króli. To barwny pochód, ciekawie wpisujący się w tradycje miasta - zapowiada Maciej Wujec, wiceprezydent Opola. - Serdecznie zapraszamy w sobotę 6 stycznia od godz. 15. Myślę, że warto uczestniczyć w tym spotkaniu. Ono ma wymiar chrześcijański, katolicki, a także miastotwórczy - podkreśla wiceprezydent.

  Konferencja prasowa w opolskiej kurii. Od lewej: Maciej Wujec, Elżbieta Marciniszyn i ks. Jerzy Kostorz   Konferencja prasowa w opolskiej kurii. Od lewej: Maciej Wujec, Elżbieta Marciniszyn i ks. Jerzy Kostorz Anna Kwaśnicka /Foto Gość

  „Bóg jest dla wszystkich” - to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. - Często mówimy, że w śmierci wszyscy jesteśmy równi. Myślę, że trzeba też z odwagą mówić, że w Bożym Narodzeniu też jesteśmy równi. Pan Bóg przychodzi do wszystkich - mówi ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu. Podkreśla, że najważniejszy wymiar Orszaku Trzech Króli to wymiar religijny. - Wychodzimy z Bogiem do wszystkich, na ulice naszego miasta. Chcemy dzielić się Nim z wszystkimi - zapewnia ks. J. Kostorz.

  - Chcę podziękować opolskim szkołom za przygotowanie strojów i dzieci, które będą szły w królewskich orszakach. Nie byłoby tak pięknie, gdyby nie udział poprzebieranych dzieci. Dziękuję dyrekcjom, nauczycielom i katechetom - podkreśla ks. J. Kostorz.

  Po zakończeniu orszaku, w pobliskim kościele oo. franciszkanów „Oratorium na Boże Narodzenie” Jana Sebastiana Bacha wykonają Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani oraz Orkiestra Kameralna PSM I i II stopnia w Opolu.

  Orszaki Trzech Króli przejdą także ulicami innych miast i wiosek diecezji opolskiej - PLAN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół