• facebook
 • rss
 • Cieszmy się, Pan przyszedł!

  k

  dodane 06.01.2018 17:48

  Trzeci Orszak Trzech Króli w Kędzierzynie-Koźlu.

  W Kędzierzynie-Koźlu Orszak Trzech Króli w niemal wiosennej aurze zmierzał do żłóbka ze Świętą Rodziną z trzech stron - trzech kędzierzyńskich parafii: Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła (niebieski), św. Eugeniusza (zielona) i św. Mikołaja (czerwony).

  Szli do centrum miasta śpiewając kolędy, do których przygrywały orkiestry dęte. W orszaku niebieskim Dzieci Maryi kwestowały na rzecz misji.

  Oprócz mieszkańców z Kędzierzyna uczestniczyli w nim także wierni z sąsiadujących parafii – m.in. ze Sławięcic i Starego Koźla. Na placu przed budynkiem starostwa zebrało się ok. dwóch tysięcy osób.

  Uczestników trzeciego kędzierzyńskiego Orszaku pozdrowiła prezydent miasta Sabina Nowosielska oraz starosta Małgorzata Tudaj. Miasto i powiat były współorganizatorami orszaku.

  - Cieszymy się Bożym Narodzeniem. Po raz dziesiąty przez Polskę przechodzą Orszaki Trzech Króli, manifestując wiarę, wypowiadając radość naszej wiary. Ogromnie się cieszymy, że w Kędzierzynie-Koźlu możemy wspólnie tworzyć to świąteczne spotkanie po raz trzeci. Cieszymy się przyjściem Pana naszego Jezusa Chrystusa. Te nasze spotkania są piękne, bo wyrażają naszą wiarę, ale też łączą naszą społeczność - powiedział ks. prałat Edward Bogaczewicz, który odczytał przesłanie biskupa opolskiego do uczestników Orszaku. Zgromadzenie przyjęli pozdrowienie bp Andrzeja Czai oklaskami.

  Po złożeniu darów Dzieciątku przez królów-mędrców (jednym z nich był proboszcz parafii św. Eugeniusza de Mazenod - o. Mieczysław Hałaszko OMI) wręczono nagrody zwycięzcom parafialnych konkursów na najpiękniejsze korony. A potem przez około pół godziny uczestnicy Orszaku pod wodzą o. Tomasza Woźnego OMI śpiewali kolędy.

   


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  Prezydent miasta wręcza nagrody dzieciom, które zwyciężyły w konkursie na królewską koronę   Prezydent miasta wręcza nagrody dzieciom, które zwyciężyły w konkursie na królewską koronę Andrzej Kerner /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół