• facebook
 • rss
 • Opolanie przeszli przez anielską bramę

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 06.01.2018 19:00

  Na szóstym już Orszaku Trzech Króli w Opolu zabrakło papierowych koron.

  Przy przepięknej pogodzie tak wielu opolan wzięło udział w ulicznych jasełkach, że 6 tysięcy koron nie wystarczyło dla wszystkich chętnych.

  Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpoczął się o 15.00 przed opolskim Amfiteatrem. Do wspólnego kolędowania z niesamowitą mocą przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

  - „Bóg jest dla wszystkich” - to hasło tegorocznego orszaku. Nie tylko w śmierci jesteśmy równi, ale też w Bożym Narodzeniu, bo Bóg rodzi się dla nas wszystkich bez wyjątku - mówił ze sceny ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu.

  Po krótkiej inscenizacji, wprowadzającej w historię Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus, uczestnicy orszaku uformowali barwny pochód. Na czele transparent niosły rodziny.

  Za nimi wędrowała gwiazda, prowadząca do stajenki trzech Mędrców ze Wschodu. A w anielskiej asyście św. Józef prowadził osiołka, na którym jechała Maryja.

  Trzy królewskie orszaki: zielony, czerwony i niebieski, uformowali uczniowie opolskich szkół.

  Orszak przeszedł ulicami: Barlickiego, Piastowską, Korfantego i Krakowską. Na placu Wolności wszyscy przeszli przez bramę z hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

  Pochód zakończył się w rynku, gdzie na scenie Trzej Królowie złożyli dary, a z krótkim słowem do uczestników orszaku zwrócili się wiceprezydent Opola Maciej Wujec oraz bp Rudolf Pierskała.

  - Życzę sobie i państwu, żeby ten cały rok, w który całkiem niedawno weszliśmy, był taki jak ten dzisiejszy orszak: rodzinny, pełen pogody, pogody ducha - mówił wiceprezydent Maciej Wujec.

  - Przechodząc przez bramę, mogliśmy doświadczyć tego, że rzeczywiście Bóg jest dla wszystkich. Przed tą bramą nikt nie kontrolował dokumentów: paszportów czy dowodów. Nikt nie kasował biletów wstępu, nie było pytań o poglądy, o wierzenia, o przynależność partyjną. Każdy mógł przejść. Przeszliśmy wszyscy - powiedział bp Rudolf Pierskała.

  Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi” na scenie pojawiło się kilkadziesiąt dzieci. Poprowadzone przez Mirka Kopytę kolędowały małemu Jezusowi.

  Orszak Trzech Króli zorganizowali: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Urząd Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół