• facebook
  • rss
  • Bp Andrzej Czaja

    dodane 08.06.2011 09:00

    Biskup Opolski. Doktor hab. teologii, prof. UO, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UO.

    Przewodniczący Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski, członek Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną.
    Urodzony 12 grudnia 1963 r. w Oleśnie (diecezja opolska), wyświęcony na prezbitera w Kluczborku 11 czerwca 1988, mianowany biskupem opolskim 14 sierpnia 2009 r., kanoniczne objęcie diecezji 29 sierpnia 2009 r., konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej 29 sierpnia 2009 r.

    Adres:
    45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19.
    Telefon: 77 44 32 110, fax. 77 453 79 61
    e-mail: bpAndrzej@diecezja.opole.pl

    «« | « | 1 | » | »»

    Zobacz także

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół