Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wdzięczność za nauczanie i przykład świętości

Program obchodów kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w diecezji opolskiej.

- Oktawa Wielkanocy w tym roku jest jednocześnie duchowym przygotowaniem do oczekiwanej przez wielu kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się w Rzymie w najbliższą niedzielę 27 kwietnia. Wykorzystajmy ten czas na ufną modlitwę i radosne oczekiwanie, które w ramach różnych inicjatyw w całej diecezji, zaproponują Wam duszpasterze – zachęcał w komunikacie odczytanym w kościołach w Poniedziałek Wielkanocny biskup opolski Andrzej Czaja. Na uroczystości kanonizacyjne w czwartek wyrusza pielgrzymka diecezjalna, a wraz z pielgrzymami bp Andrzej Czaja i bp Rudolf Pierskała.

- Zabieramy wdzięczność Kościoła opolskiego za dar nauczania i przykład świętości nowych Świętych Papieży, szczególnie Jana Pawła II, którego gościliśmy na Górze św. Anny 21 czerwca 1983 r. Zapraszam Was do duchowej łączności i wspólnej modlitwy podczas uroczystości kanonizacyjnej w niedzielny poranek, w której będzie można uczestniczyć dzięki bogatej ofercie transmisji telewizyjnych i radiowych - napisał w komunikacie biskup opolski.

Na kolejnych stronach podajemy program obchodów kanonizacji w różnych miejscach naszej diecezji. Charakter obchodów centralnych będą miały uroczystości w Opolu, Branicach i Jemielnicy

 

« 1 2 3 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.