Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dziękczynne nieszpory

Gostomia. Dzieci z klasy I i III przygotowały „Misterium Paschalne”, dziękując za dwóch nowych świętych.

W niedzielne popołudnie w niewielkiej parafii Aniołów Stróżów w Gostomi dzieci ze szkoły podstawowej zaprezentowały inscenizację, której głównym przesłaniem było dziękczynienie za dar kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.

Przedstawienie było częścią popołudniowego nabożeństwa, podczas którego modlono się przez wstawiennictwo świętych papieży.

Dzieci wykazały się talentem i umiejętnościami aktorskimi, zdobywając uznanie zarówno ks. proboszcza Franciszka Drendy, jak parafian. Jak podkreślił ks. proboszcz, takie inicjatywy są bardzo ważne dla integracji małej społeczności lokalnej.

Nad przygotowaniami do przedstawienia czuwał katecheta Tomasz Heda, a także wychowawczynie Karina Plicko i Lucyna Kasicz.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.