Nowy numer 49/2018 Archiwum

Przed nami Metropolitalne Święto Rodziny

Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 21 maja o 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Opera Quartet z gościnnym udziałem Andrzeja Lamperta.  

„W tym roku obchody dziewiątej edycji MŚR wpisujemy w hasło »Rodzina – wspólnotą miłosierdzia«. Przesłanie to zawiera w sobie zarówno aspekt społeczny, jak również religijny. W tym kontekście Rodzina staje się pierwszą przestrzenią budowania relacji międzyludzkich opartych na serdeczności, współczuciu, wzajemnym przebaczeniu i wrażliwości na potrzeby bliskich” – napisali w liście intencyjnym abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, i Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Tegoroczne przesłanie: „Rodzina – wspólnotą miłosierdzia” koresponduje z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia oraz z przesłaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Idea MŚR zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, wraz ze śp. senator Krystyną Bochenek zaproponowały, aby zorganizować takie świętowanie.  

Jak co roku na program obchodów złożą się różnorodne imprezy, m.in. koncerty, festyny, pikniki, warsztaty, konferencje, spektakle teatralne itp., które zaplanowano w różnych miastach regionu.

Ważnym wydarzeniem będzie 29 maja pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar z udziałem abp. Wojciecha Polaka, arcybiskupa gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.

MŚR zakończy się oficjalnie 4 czerwca wykonaniem Oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego w NOSPR w Katowicach.

Program MŚR znajduje się na stronie www.swieto-rodziny.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy