Nowy numer 41/2019 Archiwum

Niech jeszcze raz opowie nam...

Ks. Krzysztof Grzywocz dzień przed zaginięciem w Alpach zdążył przesłać zredagowany przez siebie tekst konferencji wygłoszonych w CFD w Krakowie. Stał się on częścią księgi pamiątkowej, przygotowywanej przez salwatorianów.

Tekst „W duchu i przyjaźni” pierwotnie miał ukazać się tylko w kolejnym numerze Zeszytów Formacji Duchowej, wydawanych przez salwatoriańskie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. To tam od 2000 do 2014 roku ks. Krzysztof Grzywocz przeprowadził siedem sesji weekendowych, a kolejna – o uczuciach kochanych – miała odbyć się na początku października.

Ks. Krzysztof Grzywocz, kapłan diecezji opolskiej, zaginął w szwajcarskich Alpach 17 sierpnia. Przesłany dzień wcześniej wieczorem materiał to zapis ostatniej jego sesji w CFD, która odbyła się w 2014 roku. Teraz będzie on częścią i zarazem wymownym tytułem księgi pamiątkowej, która ukaże się w pierwszej połowie października.  

Na książkę „W duchu i przyjaźni” składa się w sumie sześć sesji ks. Grzywocza, wygłoszonych u salwatorianów w Krakowie, ze wstępem ks. Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora CFD. Podejmowane w nich były m.in. tematy wartości człowieka, depresji, sakramentu pojednania.

Ks. Wons przywołuje okoliczności i klimat tych spotkań. „Niech ta księga będzie jak izba, w której pobędziemy z ks. Krzysztofem i posłuchamy go. Jeszcze raz spotkajmy się z nim w naszym krakowskim domu, w którym wspólnie przeżyliśmy twórcze i piękne dni. Niech jeszcze raz opowie nam o tym, co w życiu swoim uważał za święte i bezcenne. Niech się razem z nami zamyśli, niech zada ważne pytania, zawiesi głos, spojrzy swoim bystrym wzrokiem i pomoże znowu uwierzyć, że odpowiedzi są w nas” – czytamy.

Równolegle do księgi pamiątkowej salwatoriańskie Studio Katolik przygotowało komplet płyt MP3 z nagraniami tych spotkań.

Wszystkie publikacje ks. Krzysztofa Grzywocza, wydane przez salwatorianów, dostępne są TUTAJ. Poza artykułami i wywiadami są to jedyne całościowe publikacje ks. Krzysztofa Grzywocza, jakie się ukazały.

   

Niech jeszcze raz opowie nam...  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Fryderyk
    01.10.2017 08:57
    Ciekawe jakie nosi teraz nazwisko i w którym kraju przebywa?
    doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL