Pierwsze rekolekcje dla małżeństw, z których wykiełkował Opolski Ośrodek Spotkań Małżeńskich, odbyły się 40 lat temu, od 2 do 4 maja 1986 r. w Pławniowicach. Ich inicjatorami byli Teresa i Tomasz Jurosowie, którzy ruch Spotkań Małżeńskich poznali dwa lata wcześniej w archidiecezji wrocławskiej. – Jako młode małżeństwo w lutym 1984 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach w tworzącym się ośrodku wrocławskim. To było dla nas niesamowite przeżycie i wiedzieliśmy, że chcemy, żeby nasi przyjaciele z diecezji opolskiej też mogli w takich rekolekcjach wziąć udział – wspominają.
Przez 40 lat w weekendowych rekolekcjach – zorganizowanych w wielu różnych zakątkach diecezji opolskiej – wzięło udział ponad 1100 małżeństw, 800 par narzeczonych, 30 małżeństw niesakramentalnych oraz 15 małżeństw oczekujących na adopcję. Wszyscy oni poznawali zasady dialogu, ucząc się „słuchania przed mówieniem, rozumienia przed ocenianiem, dzielenia się przed dyskutowaniem i nade wszystko przebaczania”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








