Wycisz się, by głosić wiarę muzyką

kgj

publikacja 14.02.2013 23:45

W najbliższą sobotę, 16 lutego w Opolu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla muzyków kościelnych.

Wycisz się, by głosić wiarę muzyką Na Wielkopostny Dzień Skupienia zaproszeni są Ci, którzy na co dzień dbają o oprawę muzyczną liturgii. Fot Karina Grytz-Jurkowska/GN

Wielkopostny Dzień Skupienia będzie miał miejsce w klasztorze Sióstr de Notre Dame w Opolu przy Małym Rynku.

W programie przewidziana jest konferencja, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz agapa.

Poprowadzi go ks. Piotr Kierpal. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kaplicy klasztornej.

- Zapraszam Was, drogich mojemu sercu muzyków kościelnych, pracujących w Diecezji Opolskiej, do uczestnictwa w wielkopostnym dniu skupienia. Ogłoszony przez Ojca św. Benedykta XVI Rok wiary przynagla nas wszystkich z jednej strony do pogłębionej refleksji nad prawdami naszej świętej wiary, z drugiej zaś do wcielania tych prawd w życie. Albowiem codzienne podejmowanie obowiązków wynikających z posługi muzyczno-liturgicznej wymaga od nas głębokiej, prawdziwej i szczerze przeżywanej wiary. Niech więc okres Wielkiego Postu będzie dla Was błogosławionym czasem spotkania z Jezusem Chrystusem pełnym wybaczającej miłości do nas wszystkich. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – zachęca muzyków bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.