Praca nad sobą jest koniecznością

ana

publikacja 27.08.2013 14:35

Zakończyła się Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny.

Praca nad sobą jest koniecznością Bp Andrzej Czaja, który przewodniczył Mszy św., ustanowił 21 nowych ceremoniarzy Anna Kwaśnicka /GN

W dwudniowym spotkaniu w cieniu annogórskiej bazyliki wzięło udział 531 ministrantów i ministrantek. – To o 70 osób więcej niż w roku ubiegłym – podkreśla ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO. – Mamy nadzieję, że za rok będzie was jeszcze więcej – dopowiada bp Andrzej Czaja, który w bazylice św. Anny przewodniczył Mszy św. kończącej pielgrzymkę.

– Pan Bóg spogląda na serce. Doskonale widzi nasze wnętrze i wie, co tam jest. Nie oszukamy Go – mówił biskup opolski, zachęcając do jak najpełniejszego korzystania z łaski, jaką jest obecność pośród nas Pana Jezusa podczas każdej Mszy św. – Trzeba nam w codzienności dbać o przygotowanie serca dla Pana. Praca nad sobą jest rzeczą konieczną – wskazywał bp Czaja, zachęcając nie tylko do dobrego wykorzystania czasu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, ale i radosnego przeżywania każdej Eucharystii.

Podczas uroczystej Eucharystii ustanowieni zostali nowi ceremoniarze, którzy z sukcesem ukończyli kurs poprowadzony przez ks. Zygfryda Waskina. Kurs odbywał się w minionym roku szkolnym w Raciborzu-Miedoni i Opolu, a składał się z czterech weekendowych zjazdów. Nowi ceremoniarze będą troszczyć się o piękno i wygląd liturgii w 9 parafiach.

Bp Andrzej Czaja wręczył również dyplomy grupom ministranckim, które uplasowały się na podium całorocznego konkursu na najaktywniejszych ministrantów w diecezji. Punkty były przyznawane za udział w poszczególnych kursach, pielgrzymkach, konkursach, wakacyjnych obozach formacyjno-wypoczynkowych, a także zawodach sportowych. I tak, puchar ponownie trafił w ręce Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Drugie miejsce zajęli ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, a trzecie – ministranci z Bierawy.