Radość z narodzin Bożego Dzieciątka

ap/ kgj

publikacja 26.12.2013 23:54

Ponad 80 osób wzięło udział w Wigilii Bożonarodzeniowej dla osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej zorganizowanej przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety i Siostry Elżbietanki z Nysy.

Radość z narodzin Bożego Dzieciątka Najmłodsi podopieczni nyskich elżbietanek wystąpili podczas wigilijnego spotkania. Artur Pieczarka UM w Nysie

Wigilia rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Zwiastowania NMP., której przewodniczył o. Józef SVD. Wieczerza odbyła się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Carolinum” w Nysie.

Na stołach znalazły się domowe potrawy wigilijne, m.in.: tradycyjny barszcz z uszkami. W podawaniu posiłków mieszkańcom pomagali licznie zgromadzeni młodzi wolontariusze z „Carolinum”.

Podczas spotkania wigilijnego, dzieci ze świetlicy prowadzonej przez s. Elżbietanki, zaprezentowały program artystyczny. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd z udziałem zespołu młodzieżowego z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie.

Każdy uczestnik modlitewnego spotkania otrzymał też paczkę świąteczną.

Taka Wigilia organizowana jest przez Siostry Elżbietanki Domu Macierzystego w Nysie wraz z członkami Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety i z udziałem młodzieży nyskiego „Carolinum”od 1994 roku.