Wybierzmy "Bohatera Katechezy"

a

publikacja 30.01.2014 14:11

Uczniowie, zgłaszajcie swoich nauczycieli religii do tytułu "Bohater Katechezy"! Organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń.

Wybierzmy "Bohatera Katechezy" Zgłoszenia tylko kandydatur przyjmowane są do 14 lutego Roman Koszowski /GN

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział Opole wraz z Gościem Opolskim ogłasza plebiscyt, w którym przyzna tytuł „Bohatera Katechezy”.

O tytuł mogą powalczyć katecheci pracujący w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie diecezji opolskiej, a patronat nad konkursem objęli: biskup opolski Andrzej Czaja oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Celem plebiscytu jest docenienie katechetów, którzy całym sobą angażują się w wychowywanie młodzieży w wierze i jak najlepiej wykorzystują czas lekcyjny i pozalekcyjny, by prowadzić uczniów do Jezusa.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by zgłaszali kandydatury swoich nauczycieli religii. Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego (aktualizacja!). Powinny one zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę i adres szkoły, w której uczy, a także uzasadnianie, dlaczego zasługuje na tytuł „Bohatera Katechezy”. Prosimy, by uzasadnienie, zawierające m.in. opis osiągnięć nauczyciela, nie przekraczało objętości jednej strony A4.

Tak zredagowane zgłoszenia należy przesyłać na adres Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana (pl. Św. Sebastiana 3, 45-346 Opole lub opolski@civitaschristiana.pl)

Wśród nadesłanych zgłoszeń kapituła dokona oceny kandydatur m.in. pod względem osiągnięć i nieposzlakowanej opinii, oraz wybierze grono katechetów, które zakwalifikowane zostanie do etapu II. Listę nazwisk opublikujemy w Gościu Opolskim 2 marca. Dzień później, 3 marca rozpocznie się głosowanie internetowe, które potrwa do 30 marca. Głosowanie będzie polegało na kliknięciu "Lubię to" pod artykułem o katechecie. Kto uzyska więcej "like'ów", wygra.

Regulamin plebiscytu zamieszczamy poniżej.

Laureat konkursu wraz z tytułem „Bohater Katechezy” otrzyma statuetkę oraz tablet.