Zaśpiewali Małemu

kgj

publikacja 07.01.2014 23:52

Coroczny, organizowany w Raciborzu już od 13 lat koncert kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych odbył się już nie na Płonii, ale w kościele pw. św. Mikołaja.

Zaśpiewali Małemu 6 stycznia, kościół pw. św. Mikołaja w Raciborzu Karina Grytz-Jurkowska/ GN

Jego gospodarzem i organizatorem był ks. Adrian Bombelek, proboszcz tej parafii, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu.

- Myślę, że całość tego bardzo różnorodnego występu zdołała napełnić każdego tą radością z Narodzenia Bożej Dzieciny. Mam nadzieję, że ten koncert stanie się tradycją tego kościoła, także ks. biskup  Andrzej  Czaja, choć sam nie mógł tu być w tym roku,  przekazał pozdrowienia i wsparł to dzieło - podkreśla proboszcz.

W wieczór Święta Trzech Króli można było usłyszeć znane kolędy w klasycznym wykonaniu, ale też inne utwory bożonarodzeniowe w nowoczesnych aranżacjach. Większość z nich była autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów.

- Nie ma piękniejszej inspiracji niż święta Bożego Narodzenia. Naszą twórczością staramy się to wypowiedzieć - mówi Andrzej Biskup. - Wykonawcami są głównie nasi wychowankowie. Gdyby nie oni nie udało by się tego Słowa zanieść w świat, przekazać ludziom. Teksty wielu z tych utworów są skomplikowane, mówią o trudnych sprawach, o tym jak nam się nieraz to życie układa. Dziś zaprezentowaliśmy dwie nowe piosenki - dodaje jego żona, Elżbieta, dyrektor MDK w Raciborzu.

Wśród solistów, którzy uświetnili występ byli: Marzena Korzonek, Roksana Lewak, Hanna Hołek i Marcin Mendera-Ziemiński. Towarzyszyli im zespół wokalny Miraż wraz z zespołem instrumentalnym pod kierunkiem Pawła Harańczyka i kwartetem smyczkowym.

Podczas koncertu prowadząca nawiązała do rozpoczętego niedawno Roku Rodziny oraz listu biskupów, skierowanego z tej okazji do wiernych. To właśnie rodzinom i małżeństwom artyści dedykowali swój występ.

Na zakończenie licznie przybyli słuchacze razem z muzykami zaśpiewali „Cichą noc”.