Któż jest silniejszy od Boga!

ana

publikacja 14.02.2014 21:01

Figura św. Michała Archanioła przyjechała do parafii bł. Czesława w Opolu.

Któż jest silniejszy od Boga! Tuż po wprowadzeniu figury do kościoła, bp Rudolf Pierskała nałożył jej koronę Anna Kwaśnicka /GN

Opolanie peregrynującą po Polsce figurę św. Michała Archanioła powitali w piątek 14 lutego o godz. 18. Do parafii bł. Czesława przyjechała ona z parafii św. Augustyna w Warszawie.

Po uroczystym wniesieniu figury do kościoła przez nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., bp Rudolf Pierskała ukoronował ją, a delegacja parafialna wygłosiła uroczyste powitanie.

- Święty Michale Archaniele wspieraj nas w pokonywaniu trudów codziennego życia, osłaniaj chorych i samotnych, błogosław dzieciom i chroń je od złego. Pomóż nam trwać w miłości i w jedności - modlili się. - Uwolnij nas od wszelkich zniewoleń i od mocy zła. Zachowaj w nas wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Bądź mocą w walce o sprawiedliwość i dobro, abyśmy zawsze kierowali się Bożym prawem w życiu osobistym i społecznym - modlił się ks. proboszcz Stanisław Dworzak.

Bardzo uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Rudolf Pierskała, który w kazaniu przypominał: - Michał Archanioł należy do grona trzech świętych Archaniołów, którzy są sługami i posłannikami samego Boga. Jego zawołanie brzmi "Któż jak Bóg". Co należy rozumieć, że skoro Bóg stworzył wszystkie duchy niebieskie, stworzył niebo i ziemię oraz człowieka na tej ziemi, to wszystkie stworzenia są poddane Bogu. Bóg jest wszechmogący. Święty Michał Archanioł budzi w nas taką wiarę.

- Święty Michał Archanioł mocą Bożego słowa broni przyjaciół Boga, a także jest patronem Kościoła powszechnego, który uważa go za pomoc w walce z siłami zła w świecie - mówił biskup podkreślając: - Złe duchy są na świecie ciągle obecne, a człowiek po grzechu pierworodnym ciągle ma osłabionego ducha i doświadcza ulegania wpływom i podszeptom złego ducha. Doświadczamy tego w swoim życiu, że widzimy dobro, które chcemy uczynić, a w konkretnych sytuacjach wychodzi nam inaczej.

Bp Rudolf Pierskała zachęcał do przyjęcia chrześcijańskiej postawy wobec przemocy. By nie odpowiadać przemocą na przemoc, by nie ulegać przemocy, ale by zło dobrem zwyciężać we wszystkich życiowych sytuacjach. By nie dochodzić swego krzykiem za wszelką cenę, by przebaczać a nie mścić się, być opanowanym a nie wybuchać złością, dając tym samym upust swoim złym emocjom. - Zachowanie takiej postawy nie jest wcale łatwe i wymaga nieraz wielkiej ofiary. (...) Któż jest silniejszy od Boga? Obudźmy w sobie wiarę, że to jest możliwe. Św. Michał Archanioł będzie wstawiał się za nami - zapewniał biskup.

- Trzy dni peregrynacji to czas szczególnej łaski, to dla każdego z nas ogromna szansa - mówił ks. proboszcz Stanisław Dworzak, zachęcając do owocnego przeżycia spotkania ze Świętym Michałem Archaniołem.

Po Mszy św. rozpoczęło się modlitewne czuwanie, które potrwa przez całą noc. Natomiast o północy rozpocznie się Pasterka dla wątpiących w istnienie Boga, poszukujących wiary i sensu życia.

Pełen plan peregrynacji, która zakończy się w niedzielny wieczór - tutaj.