Pierwsze Biblie już są

a

publikacja 19.09.2014 11:29

Trwa akcja "Podziel się Słowem". Do opolskiej siedziby stowarzyszenia Civitas Christiana trafiły pierwsze 4 egzemplarze Pisma Świętego.

Pierwsze Biblie już są Materiały organizatora Civitas Christiana

Założenia akcji ewangelizacyjnej są bardzo proste. Organizatorzy zachęcają, by sprawdzić, czy w naszych domach na półkach stoją dodatkowe egzemplarze Pisma Świętego. Bo być może jest tak, że ktoś ma dwie lub trzy Biblie, a tak naprawdę korzysta tylko z jednej. – Jeśli tak, to zapraszamy do podarowania Pisma Świętego rodzinie lub osobie, która nie może sobie pozwolić na jego kupienie – mówi Daniel Bialik z opolskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Ważne jest, by taki egzemplarz Biblii posiadał imprimatur, czyli potwierdzenie zgodności z nauką Kościoła katolickiego, i by nie był zniszczony w środku. Natomiast jeśli ma zniszczoną tylko okładkę, to organizatorzy akcji zajmą się jej wymianą.

Biblie można przynosić osobiście do siedziby stowarzyszenia lub przesyłać pocztą (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, plac św. Sebastiana 3, 45-030 Opole).

Akcję można wesprzeć również, wpłacając darowiznę na konto stowarzyszenia. – Za zebrane pieniądze zakupimy nowe egzemplarze słowa Bożego, a także opłacimy wymianę zniszczonych okładek – podkreślają pomysłodawcy, wyjaśniając, że do siedziby stowarzyszenia może przyjść każdy, kto chciałby otrzymać Pismo Święte i nie może sobie pozwolić na jego zakup w księgarni. Już cztery egzemplarze czekają.

Nie będzie krępujących pytań o dochody, ale w zamian za otrzymane Pismo Święte obdarowane osoby zostaną poproszone, aby spełnić apel papieża Franciszka skierowany do wiernych na Placu św. Piotra w Rzymie: „Umówmy się, że w zamian za ten dar, uczynicie akt miłosierdzia, gest bezinteresownej miłości, pomodlicie się za nieprzyjaciół, o pojednanie, czy w innej intencji”.

Kampania, która ruszyła z początkiem września, będzie prowadzona w diecezji opolskiej i archidiecezji łódzkiej. Nie jest to jednorazowa akcja, ale inicjatywa, która będzie trwała cały czas. Szczegóły na profilu FB – TUTAJ.