Cztery dni z Prymasem Tysiąclecia

kgj

publikacja 19.10.2014 13:29

Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu poświęcone będą Dni Kultury Chrześcijańskiej w Prudniku.

Cztery dni z Prymasem Tysiąclecia W Prudniku-Lesie nie tylko obrazy przypominają o niegdysiejszej obecności =prymasa Stefana Wyszyńskiego Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Tam właśnie od 20 do 23 października odbędzie się szereg wydarzeń.

W poniedziałek 20 października o 17.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 1A) Dni Kultury otworzy Ryszard Kwiatkowski. Potem o kard. Stefanie Wyszyńskim opowie Tadeusz Staszczak, inicjator spotkań modlitewnych w Prudniku-Lesie.

We wtorek 21 października o 17.00 w tym samym miejscu nastąpi otwarcie wystawy " Myśli kard. Stefana Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia”. Będzie ją można oglądać do 31 października w godz. 9-16.

Po otwarciu wystawy organizatorzy zapraszają na koncert fortepianowy "Wielka miłość nieustannie przezwycięża człowieka". Utwory J. S. Bacha, L. van Beethovena i F. Chopina zagra Monika Julia Rosca, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów pianistycznych, odtwórczyni postaci Nel w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza z 1973 r.

W środę 22 października o 16.30 w klasztorze oo. bonifratrów wyświetlony będzie film dokumentalny "Stacja Komańcza", gdzie także był więziony Prymas Tysiąclecia.

Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończy 23 października o 7.00 Msza św. w klasztorze oo. franciszkanów.

Organizatorami imprezy są Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Prudnicki Ośrodek Kultury.

Poniżej szczegółowy program:

Cztery dni z Prymasem Tysiąclecia