Błogosławieni czystego serca!

a

publikacja 18.11.2014 10:33

Ekumeniczna Modlitwa Młodych w 1. niedzielę Adwentu. Przyjedź do Opola!

Błogosławieni czystego serca! materiały organizatora

"Drodzy Młodzi Przyjaciele! Chcę Was serdecznie zaprosić na Ekumeniczną Modlitwę Młodych" - napisał w specjalnym słowie bp Andrzej Czaja.

"Razem z młodzieżą i duszpasterzami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego chcemy spotkać się 30 listopada, w I Niedzielę Adwentu o 15.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu na wspólnym czuwaniu modlitewnym" - zachęca biskup opolski.

Ewangelicznym tematem spotkania będzie jedno z błogosławieństw z Kazania na Górze: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8). Błogosławieństwo to jest też głównym tematem II roku przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 r.

"Zachęcam was, abyście szczerze zaangażowali się w wolontariat ŚDM i wszystkie młodzieżowe inicjatywy tego roku przygotowań" - podkreślił bp Andrzej Czaja, wyjaśniając: "Światowe Dni Młodzieży to wspaniała okazja, aby podjąć wysiłek osobistej i wspólnotowej formacji serca i wiary młodego człowieka i nie chcemy tej okazji zmarnować! W lipcu 2016 r. chcemy też przyjąć w naszej diecezji 6 tys. młodych ludzi z całego świata i potrzebujemy wielu wolontariuszy, którzy razem z duszpasterzami przygotują to wydarzenie".