Na wyniki do sejmiku jeszcze poczekamy

k /PAP

publikacja 18.11.2014 11:27

Praca komisji wyborczych wznowiona po nocnej przerwie.

Na wyniki do sejmiku jeszcze poczekamy Wyborcy zrobili swoje, czekamy na wyniki Andrzej Kerner /Foto Gość

Wczoraj (poniedziałek 18 listopada) późnym popołudniem dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz ogłosił przerwę w pracy komisji wyborczych w województwie opolskim. Powodem było zmęczenie i zdenerwowanie członków komisji z powodu awarii systemu informatycznego.

Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów opóźnia się, bo system PKW nie tylko nie działał, ale również generował błędy, które trzeba teraz weryfikować.

Komisje wznowiły pracę we wtorek o godz. 10. Na wyniki wyborów do rad powiatów i sejmiku wojewódzkiego trzeba więc jeszcze poczekać. Podobno do wtorkowego popołudnia.

Podział 30 mandatów w opolskim sejmiku będzie kluczowy dla zawiązania koalicji samorządowej (obecnie rządzi koalicja PO, Mniejszość Niemiecka, PSL). Według sondażu exit poll z niedzielnych wyborów w województwie opolskim zwyciężyła PO. Czy sukces wyborczy PiS w skali kraju przełoży się na wyniki w województwie opolskim, tego na razie nie wiadomo. Powyborcze wypowiedzi liderów PO Leszka Korzeniowskiego i PiS Sławomira Kłosowskiego raczej nie nastrajają do wniosku o możliwości zawarcia koalicji samorządowej między tymi partiami.