Remont Małżeński już od piątku

a

publikacja 10.12.2014 19:57

W tym roku rekolekcje adwentowe dla małżonków poprowadzi ks. Piotr Morciniec.

Remont Małżeński już od piątku Fragment plakatu zapraszającego na rekolekcje Materiały organizatora

Remont Małżeński to rekolekcje adwentowe dla małżonków, które po raz kolejny odbędą się w Opolu. Tym razem pod hasłem: "Gdy droga jest celem".

- Zasadniczo droga prowadzi do celu: uczę się, aby coś umieć; pracuję, aby utrzymać siebie i rodzinę; „chodzę” z kimś, aby być kiedyś razem - podkreśla ks. Eugeniusz Ploch, który pięć lat temu wraz z kilkoma małżeństwami zainicjował Remont Małżeński. - Można być cały czas w drodze, patrząc na odległy cel. Można być ciągle w drodze, widząc, jak cel się oddala, a czasem nawet znika. Można jednak być w drodze, ciesząc się samą drogą. Jakby droga była celem. A może droga jest nawet ważniejsza od celu naszych wysiłków i zmagań? Nie wiem. Poszukajmy odpowiedzi wspólnie - zachęca.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się 12, 13 i 14 grudnia, a poprowadzi je ks. prof. Piotr Morciniec. Znany teolog, bioetyk, któremu bliskie są zagadnienia związane z rodziną i dzieckiem oraz jego postrzeganiem świata.

Program spotkań w kościele seminaryjnym w Opolu (ul. Drzymały 1):

  • piątek, 12 grudnia, od 20.00 do 21.45 - śpiewy uwielbienia, konferencja ks. prof. Piotra Morcińca, modlitwa adoracyjna;
     
  • sobota, 13 grudnia, od 18.00 do 19.30 - świadectwa, uwielbienie, konferencja ks. prof. Piotra Morcińca, modlitwa adoracyjna, a od 19.30 okazja do spowiedzi;
     
  • niedziela, 14 grudnia, o 10.00 konferencja ks. prof. Piotra Morcińca (w tym czasie dla dzieci spotkanie w auli i zabawy), a 11.15 Eucharystia rodzinna.

Ks. Piotr Morciniec o Remoncie Małżeńskim:

REMONT KS MORCINIEC
sylwester koral