Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Artur Pieczarka

publikacja 27.12.2014 09:48

Około 80 osób przyszło na wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej zorganizowaną przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety i Siostry Elżbietanki z Nysy.

Wigilia dla samotnych i potrzebujących Wieczerza wigilijna w nyskim "Carolinum" Artur Pieczarka

Wigilia dla osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej rozpoczęła się tradycyjnie Mszą św. w Kościele pw. Zwiastowania NMP.

W budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Carolinum” w Nysie Wspólnota Apostolska św. Elżbiety przygotowała wieczerzę wigilijną.  Jak co roku młodzież z „Carolinum” pomagała w podawaniu posiłków.

Na stołach pojawiły się domowe potrawy wigilijne, m.in.: tradycyjny barszcz z uszkami, potrawy rybne oraz ciasto i kawa. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd z udziałem zespołu młodzieżowego z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie.

Siostry Elżbietanki  z Domu Macierzystego w Nysie wraz z członkami Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety i młodzieżą nyskiego „Carolinum”od 20 lat przygotowują wigilię dla osób samotnych, potrzebujących i starszych, które nie są w stanie przygotować tej kolacji w domu.

Podobne spotkanie dla mieszkańców organizowane jest również w Wielkanoc. „Czyń wszystkim wiele dobra” - mówiła bł. Maria Luiza Merkert z Nysy i te słowa nadal przyświecają jej naśladowcom w Nysie.